HDP ve EMEP Yine İttifak Yaptı

1 Kasım'da yapılacak olan Genel seçimlerde HDP ve EMEP yarışa beraber hazırlanma kararı aldı.Halkların Demokratik Partisi(HDP) 1 Kasım milletvekilliği seçimlerinde Emek partisi ile ortak bir karar alarak seçime birlikte girme kararı aldılar.HDP Ei Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Emek Partisi genel başkanı Selma Gürkan'ın ortak yayınladıkları yazıyla katılımı resmileştirdiler.

HDP ve EMEP Yine İttifak Yaptı

1 Kasım'da yapılacak olan Genel seçimlerde HDP ve EMEP yarışa beraber hazırlanma kararı aldı.Halkların Demokratik Partisi(HDP) 1 Kasım milletvekilliği seçimlerinde Emek partisi ile ortak bir karar alarak seçime birlikta girme kararı aldılar.HDP Ei Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Emek Partisi genel başkanı Selma Gürkan'ın ortak yayınladıkları yazıyla katılımı resmileştirdiler.

HDP VE EMEP BİRLİKTE HAREKET EDECEK


HDP Eş Genel Başkanları SELAHATTİN DEMİRTAŞ ve Figen Yüksekdağ ile Emek Partisi genel başkanı Selma Gürkan'ın ortak imzasıyla yapılan açıklamada, demokratik haklar ve siyasi özgürlükler için ortak mücadele konusundaki kararlılığın seçimlerde de devam edileceği bildirildi.

RESMİ AÇIKLAMA YAPTILAR

Açıklamada, Türkiye'nin ağırlaşan ekonomik, sosyal ve siyasal koşullarda 1 Kasım'da yapılacak seçime gittiği ileri sürülerek şu ifadelere yer verildi:

"İşçi sınıfı ve emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarına ilişkin en küçük bir hak talebi bile karşılanmadığı gibi, koşullar daha da ağırlaşmıştır. Bu özet tablo içerisinde demokrasi güçlerinin ortak mücadelesine olan ihtiyaç daha da artmıştır. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Emek Partisi (EMEP) olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de demokratik haklar ve siyasi özgürlükler için yürüttüğümüz ortak mücadele konusundaki kararlılığımız devam etmektedir. Sadece bizlerin değil, bütün demokrasi güçlerinin de aynı kararlılıkla hareket etmesinin zorunluluğunu bir kez daha vurguluyoruz."hürriyet

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE