HDP'li Figen Yüksekdağ Sırılsıklam oldu

PKK'nın hemen hemen her yerde açtığı hendekleri kapata bilmek için Diyarbakır Silvan İlçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Yaşanan yasakları protesto etmek isteyen HDP'li Figen Yüksekdağ ve beraberindekiler izinsiz yürüş yapmak isteyince tomalar tarafından ıslatıldılar

HDP'li Figen Yüksekdağ Sırılsıklam oldu

PKK'nın hemen hemen her yerde açtığı hendekleri kapata bilmek için Diyarbakır Silvan İlçesinde sokağa çıkma  yasağı uygulanmıştı. Yaşanan yasakları protesto etmek isteyen HDP'li Figen Yüksekdağ ve beraberindekiler izinsiz yürüş yapmak isteyince tomalar tarafından ıslatıldılar


Neredeyse her sokağında PKK'lılar tarafından hendek kazılan Silvan'da polisin hendekleri kapatmak ve yeraltına döşenen bombaları temizlemek için başlattığı operasyon devam ediyor. Operasyonun sağlıklı işlemesi ve sivillerin zarar görmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan edilen Silvan'a giden Figen Yüksekdağ, yanındaki grupla izinsiz yürüyüş düzenlemek istedi. Polis, uyarılarına uymadan ve yürümeye devam eden gruba tazyikli su ile müdahale etti. Bu sudan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da nasibini aldı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, terör örgütü PKK'ya yapılan operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağının bulunduğu Diyarbakır'ın Silvan ilçesine gitti.


FİGEN YÜKSEKDAĞ ISLANDI

Basın açıklaması yaptıktan sonra yola çıkan Yüksekdağ ve beraberindekiler, polisin uyarılarına rağmen yürümek isteyince polisin müdahalesiyle karşılaştı.


Protestocuların saldırısına güvenlik güçleri tazyikli suyla karşılık verdi. Çıkan olaylarda Figen Yüksekdağ da ıslandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE