Hayatını Kaybeden Kamer Genç'in Eşinden Açıklama

Hayatını kaybeden Kamer Genç'in eşi Sevim Genç, rahmetlik eşinin Mücadeleci yapısı onu yıprattı dedi. Sevim Genç, eşinin öldüğü Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hayatını Kaybeden Kamer Genç'in Eşinden Açıklama

Hayatını kaybeden Kamer Genç'in eşi Sevim Genç, rahmetlik eşinin Mücadeleci yapısı onu yıprattı dedi. Sevim Genç, eşinin öldüğü Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sevim Genç, eşinin vefat ettiği Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Eşinin kendileri ve ülke için önemli bir değer olduğunu belirten Genç, Türkiye için çok fedakarlık yaptığını söyledi. Genç, eşinin demokrasi, insan hakları ve laiklik için mücadele verdiğini anlatarak, "Büyük stresler yaşadı. Maalesef hastalıkla da mücadele etti. Amerika'da 'öldü, ölecek' dediklerinde o diriliyordu ve kalbi çalışıyordu. Burada da aynı mücadeleye devam etti. Son ana kadar kalbi durmadı. Hatta nefes alamıyordu ama kalbi çarpıyordu. Çok üzgünüz, sevenlerine, Tuncelililere çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Eşinin ülkesini çok sevdiğini dile getiren Genç, şöyle devam etti:

"Ülkede kargaşanın olmasından, insanların birbirini öldürmesinden büyük üzüntü duyuyordu. Eşim, çok iyi niyetli, çok dürüst, içinde kin olmayan, insanları seven ve mücadeleci bir yapıya sahipti. Bu yapısı onu yıprattı. Durumu bir hafta 15 gündür ağırlaştı. Kanser acısı çekmedi." TBMM Başkanvekili, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise Türkiye’nin önemli bir insanı kaybettiğini, Genç'in kendine has üslubuyla mücadele eden biri olduğunu söyledi.

Genç'in yakını Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Genç ise şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türk siyasetinde 7 dönem Tunceli milletvekili seçilmiş olan, demokrasinin ve insan haklarının ve hukukun yılmaz savunucusu Kamer Genç yakalandığı amansız hastalıkla 14 aydır mücadele ediyordu. Tedavi ve mücadelesi sonucunda bugün saat 17.10 sıralarında hayatını kaybetmiştir. Hastanede tedavi gördüğü süre boyunca desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Cenazesi yarın Kartal Cemevi’nde yapılacak törenle kaldırılacaktır. Daha sonra hava şartlarına göre program kamuoyuna açıklanacaktır."        

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE