(Görüntülü Haber) Davutoğlu Canlı Yayında Konuştu

1 Kasım seçimlerinin yaklaştığı son zamanlarda Parti liderleri çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATV- A Haber canlı yayınında Gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları.

(Görüntülü Haber) Davutoğlu Canlı Yayında Konuştu

1 Kasım seçimlerinin yaklaştığı son zamanlarda Parti liderleri çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATV- A Haber canlı yayınında Gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları.​


Irak ve Suriye'de DAEŞ'in yükselmesinden sonra kendilerine ortam aradılar. Zannettiler ki Türkiye'de bir yönetim boşluğu var. Bir nefes alacak kadar vaktim olsa dahi görevimi yaparım.

HDP neden Bakanlarını çekti, Bahçeli'ye 'zor dönemden geçiyoruz' dedim 'CHP'yle görüşün' dedi. 

ACILARIN DİNMESİ İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

Cizre'deki o görüntüler kabul edilemez. Yapılması da yanlış, çekilmesi ve yayınlanması da. Kimse yanlış muamele yapılamaz. Bir tarafta halkı mayınlarla öldüren terör örgütü var ama buna rağmen güvenlik güçlerimize leke atılmaya çalışıyor. Diyarbakır annelerinin acılarının dinmesi için her şeyi yapacağız. Zorla kaçırılan çocuklar bunlar.

HAKARET ETMEDEN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

Basın özgürlüğü noktasında herkesin dürüst olması lazım. Ben düşünce özgürlüğüne önem veriyorum. Ben de köşe yazıları kaleme alıyordum, ben de gündeme dair gelişmeleri eleştiriyordum. Yazım üzerine 'aman dikkat edelim' uyarıları geldi akademisyenken. Hepimiz bundan etkilendik; 12 Eylül'de 28 Şubat'ta.

Türkiye demokratik özgürlük konusunda basın özgürlüğüne aynı derecede saygı duyması, hakaret ve tehdit etmeden sağlanması lazım. Bizim temel hedefimiz budur.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:57
YORUM EKLE