EYT Seçim Uğruna Reddeden Cumhurbaşkanı’na Bahçeli’den Yanıt

Emeklilikte yaşa takılanlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara Devlet Bahçeli'den yanıt geldi. İşte detaylar.

EYT Seçim Uğruna Reddeden Cumhurbaşkanı’na Bahçeli’den Yanıt

Emeklilikte Yaşa takılanlar (EYT) mevcut yaş sınırına esneklik getirilmesini isterken uzun zamandan beri gündemde olan bu konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir açıklama gelmişti.

Erdoğan’dan EYT’lilere Rest: “Seçimi Kaybetsem De Olmaz!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada seçimi kaybetme ihtimali dahi olsa herhangi bir geri adım atmayacağını ve bu konu ile ilgili Türkiye'de bir düzenlemenin olmayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan bu açıklama sonrasında emeklilikte yaşa takılanlar için tek çözüm adli makamlar olurken konu ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Devlet Bahçeli’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Destek

Uzun zamandan beri sessizliğini koruyan Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara da kendi yorumlarını aktardı Mecliste iki ismin kısa süreli bir görüşme gerçekleştirdiği ve EYT ile ilgili de fikir alışverişi yaptığı biliniyordu.

Kameralar karşısına geçen MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili almış olduğu kararın kendileri için de uygun olduğunu ve bu konuda hükümeti desteklediklerini söyledi. Bu açıklama ile birlikte AK parti ve MHP ittifakının, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda karşı tarafta olduğu ve meclisteki olası bir görüşmede de olumsuz görüş bildirecekleri kesinlik kazanmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 14:12
YORUM EKLE