Ermenistan'ın Muhalif Yeni Başbakanından Çok Önemli Türkiye Açıklaması!

Ermenistan'da muhalif gösterilerin Nikol Paşinyan yeni Başbakan oldu. Başbakanlık mevkisine yükselen Nikol Paşinyan Türkiye hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Ermenistan'ın Muhalif Yeni Başbakanından Çok Önemli Türkiye Açıklaması!

Türkiye ile Ermenistan bilindiği üzere uzun süredir sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunlardan dolayı iki ülke bir birine ön koşullar sunmakta ve bu ön koşulların yerine getirilmesi ile ancak o zaman diplomatik ilişkiler kuracağını belirtmekteydi.

Ermenistan'da muhalif gösterilerin Nikol Paşinyan yeni Başbakan oldu. Başbakan olması ile birlikte Dağlık Karabağ'a giden ve burada bazı konular hakkında açıklamalar yapan Nikol Paşinyan Türkiye hakkında diplomatik anlaşma konusunda açıklamalar yaptı.

''TÜRKİYE ile ANLAŞMAYA YAPMAYA HAZIRIZ AMA...''

Ermenistan'da muhalif gösterilerin Nikol Paşinyan Başbakan olması ile birlikte Dağlık Karabağ'da önemli bir açıklama yaptı ve yaptığı açıklamasın da hiç bir ön koşul aramadan Türkiye ile diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduklarını belirtti. Ancak Türkiye'nin ön koşul olarak Dağlık Karabağ'ı sunmaması gerektiğini bunu sunması halinde araya üçüncü ülke Azerbeycan'ın da gireceği ve bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti. Ancak Türkiye Ermenistan'a Dağlık Karabağ'ı ön koşul olarak sunmaya devam ediyor.

DAĞLIK KARABAĞ NERESİ? ÖNEMİ NEDİR?

Dağlık Karabağ Ermenistan ile Azerbeycan arasında kalan hukuken Azerbeycan sınırları içerisinde bulunan tarihi bir bölgedir. Fakat hukuki olarak Azerbeycan'ın sahip olmasına rağmen Dağlık Karabağ'ı vermek istemeyen Ermenistan silahlı kuvvetlerini ilgili bölgeye sokarak Azerbeycan'ın bu alana girmemesini hedeflemektedir. Dağlık Karabağ bölgesinde yer yer Ermenistan askerleri ile Azerbeycan askerileri arasında çatışmalar çıkmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 19:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE