Erdoğan:'Teröre Destek Veren Yayın Organları Yerli Değildir'

Aydın Doğan, ‘hükümet düşürdüm’ şeklindeki açıklamalarını inkar ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazmıştı.11. Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'in genel konusu Terör,oldu.Erdoğan,terör örgütüne dolaylı ve doğrudan destek veren yayın organlarının sahipleri de yerli değildir” dedi.Bu konuşmasıyla herkesin aklına gelen ilk isim Aydın Doğan oldu.

Erdoğan:'Teröre Destek Veren Yayın Organları Yerli Değildir'
Aydın Doğan, ‘hükümet düşürdüm’ şeklindeki açıklamalarını inkar ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazmıştı.11. Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'in genel konusu Terör,oldu.Erdoğan,terör örgütüne dolaylı ve doğrudan destek veren yayın organlarının sahipleri de yerli değildir” dedi.Bu konuşmasıyla herkesin aklına gelen ilk isim Aydın Doğan oldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve milli vekil söylemi ile ilgili gelen eleştirilere yanıt vererek, “Bundan rahatsız olanlar oldu. Benim bölgede ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan her vatandaşım gibi Kürt kardeşlerim de Zaza kardeşlerim de yerlidir, millidir, bu ülkenin, bu vatanın öz evladıdır” dedi. 
Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı 11. Muhtarlar toplantısında şu mesajları verdi: 
 SON ÇIRPINIŞLARI: Bayram günlerinde terör yine can almaya, can yakmaya devam etti. Hiçbir kutsalları olmayan, Müslümanların kutsallarına da saygıları bulunmayan bu teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Taziye evleri adı altında depoları var,  mühimmat depoları var ve o mühimmat depolarını da biz aynen onları da yerleyeksan ediyoruz. Bunlar bir süre böyle belki devam edecek, ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır. 
 HENDEK KAZMAKTAN BAŞKA NE YAPTINIZ?: Onlar yatıyorlar kalkıyorlar ‘Kürt’ün hakkını ben temsil ederim.’ Yok ya, senin Kürt kardeşlerime getirdiğin bir şey yok. Bunlar sadece benim Kürt vatandaşımın, kardeşimin istismarını yapıyorlar. Sorun, ‘Siz terör örgütünü arkasına alanlar hendek kazmaktan başka ne yaptınız bu ülkede? O kazdığınız hendekler Cizre’ye, Silopi’ye, Nusaybin’e hizmet mi götürüyor?’ 


 KÜRT KARDEŞLERİM DE MİLLİDİR: İstanbul’daki mitingde yerli ve milli olmanın üzerinde durdum. Bunun üzerine birileri ‘Yerli kimdir, millilik nedir’ gibi tartışmalar başlattı. Bundan rahatsız olanlar oldu. İşte burada söylüyorum, benim bölgede ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan her vatandaşım gibi Kürt kardeşlerim de Zaza kardeşlerim de yerlidir, millidir, bu ülkenin, bu vatanın öz evladıdır. Terör örgütü kendilerini nasıl gösterirlerse göstersinler yerli değildir. Bu ülkenin ve milletin bir parçası asla değildir. Hangi adla, hangi kisveyle olursa olsun, ülkemizin birliğine kast edenler, bu vatana ait değil, isterse parlamento içinde olsun. 
 DESTEK VEREN MEDYA DA YERLİ DEĞİL: Terör örgütüne dolaylı ve doğrudan destek veren yayın organlarının sahipleri de bu tavırlarıyla yerli olmadıklarını gösteriyorlar. Güya milliyetçilik adına ırkçılık yapanlar yerli olamaz.Ey medya, bu oyuna alet olma. Erdoğan’a düşmanlığınız olabilir ki bu düşmanlığınızı zaten attığınız başlıklarda görüyorum ama bilesiniz ki siz ne kadar düşman olursanız olun, Rabbimin takdir ettiği ömrü, hiçbir zaman azaltamayacaksınız ve bu mücadele azmimizi de hiçbir zaman yıldıramayacaksınız ve bu oyunun kazananı asla siz olmayacaksınız. 
 DOĞAN’A YANIT: Ben bir Conrad meselesi anlatmıştım. Bunların hepsini inkar ediyor. O inkar etti, bütün kirli çamaşırları, şimdi her taraftan piyasaya dökülmeye başladı mı? Herkes açıklamaları yapıyor mu? Sen busun. Kimin bu ülkede dürüst, kimin dürüst olmadığına zaten bu millet şahittir. Tayyip Erdoğan, yalandan en fazla kaçınan insandır. Ama siz, hayatınızı yalan üzerine inşa ettiniz. Şimdi de ‘Ben böyle demedim’ diyorsunuz.Eserleriniz ortada ve herkes çıkıyor sizin nerede ne yaptığınızı, ortaya koyuyor. Tayyip Erdoğan’a oradan mektup göndermene filan da gerek yok. Senin o gönderdiğin mektupların da kıymeti harbiyesi yok.
 
Siyasi mücadeleden kaçmam
 Eğer mesele siyasi rekabetse, siyasi mücadeleyse ben bundan asla kaçmadım, kaçmam. Ömrümün 40 yılı, bu mücadeleyle geçti. 
Memleket meselesinin söz konusu olduğu yerde, 78 milyonun hep  birlikte, diğer tüm farklılıkları bir kenara bırakarak, yekvücut olabilmesi, tek kalp olarak çarpabilmesi, tek yumruk halinde hareket edebilmesi gerekir. Aksi takdirde inanın bana, bize bu ülkeyi dar ederler.
 MİLLETİM TAMAM DERSE ÇEKİLİRİM: Kim ne derse desin ben ülkemizin ve milletimizin birliği, beraberliği, geleceği için doğru bildiğim yolda kendi üslubumla elbette anayasal sınırlar içinde mücadele etmeyi sürdüreceğim. Ne zaman ki milletim bana ‘tamam’ der, işte o vakit bu bayrağı yine milletimin takdir ettiği vazife verdiği kişiye, ekibe teslim eder kenara çekilirim. O zamana kadar hiç kimse kusura bakmasın durmayacağım, susmayacağım,  çalışacağım, koşturacağım, mücadele edeceğim.
 BAYRAKLA SORUNUNUZ VAR: Hamburg’da toplantı yapıyorlar. Hamburg’daki toplantıda Trinidad’ın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok, Japonya’nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu.Milliyet

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:42
YORUM EKLE