Erdoğan'a Hakaret Eden Emniyet Müdürü Gündeme BOMBA Gibi Düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya hesabı üzerinden hakaret eden kişi bakın kim çıktı. Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'a hakaretler yağdıran kişi üst düzey bir Emniyet Müdürü olduğu öğrenildi.

Erdoğan'a Hakaret Eden Emniyet Müdürü Gündeme BOMBA Gibi Düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya hesabı üzerinden hakaret eden kişi bakın kim çıktı. Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'a hakaretler yağdıran kişi üst düzey bir Emniyet Müdürü olduğu öğrenildi. Erzurum'da 'Prikolna" rumuzu ile sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakeret edildiğini tespit eden polis, şahsı gözaltına alınca şaşırtan bir durumla karşı karşıya kaldı.

Feytullah Güleni Övmüştü

Erdoğan'a hakaret eden kişinin emniyet müdürü olduğu ve paylaşımlarında FETÖ'yü övdüğü anlaşıldı. Gözaltına alınan emniyet müdürü serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerine sosyal medyadaki bir hesap üzerinden hakaret ettiği öne sürülen şüpheli, emniyet müdürü çıktı.

SOSYAL MEDYADAKİ RUMUZU: PRİKOLNA

Sosyal medyadaki ''Prikolna'' rumuzlu hesap üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edildiği ihbarını değerlendiren Erzurum Cumhuriyet Başsavcıvekili Volkan Kavukçu, konuyla ilgili soruşturma başlattı.

FETULLAH GÜLEN PROPAGANDASI YAPTI

Soruşturma kapsamında hesap üzerinde yapılan incelemede, paylaşımlarda Cumhurbaşkanı ile devlet büyüklerine hakaret içeren ifadelerin yer aldığı ve Fetullah Gülen'in propagandasının yapıldığının tespit edildiği kaydedildi. Aynı rumuzla diğer sosyal medya sitelerinde de hesapların açıldığını belirleyen savcılık, söz konusu hesapla ilgili yaptırdığı teknik incelemede, hesabın emniyet müdürü Ö.K tarafından kullanıldığını tespit etti.

Savcılığın talimatı doğrultusunda harekete geçen emniyet güçleri, şüpheli emniyet müdürünü gözaltına aldı. Polis, emniyet müdürünün kullandığı telefon, bilgisayar gibi cihazlara da incelemek üzere el koydu. Cihazlar üzerindeki incelemede, şüpheli emniyet müdürünün yaptığı iddia edilen paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet büyüklerine yönelik hakaret içeren ifadelerin yer aldığı, ayrıca Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandasında bulunulduğu ileri sürüldü.

Gözaltına alınan emniyet müdürü, savcılıkça ''Cumhurbaşkanı'na hakaret'' suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Erzurum 2. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifadesi alınan şüpheli emniyet müdürü, atılı suçla ilgili herhangi bir kastı olmadığını iddia ederek, söz konusu hesabı, haberleri takip etmek amacıyla açtığını öne sürdü.

Şüpheli emniyet müdürü, ''Twitter hesabını açmak için aldığım mail hesabı, yaklaşık bir yıl önce şifre konusunda zorlanmıştı. Bu durumun olabileceğini düşünüyorum, Cumhurbaşkanı'na karşı bir hakaretim olmamıştır'' ifadelerini kullandı.

Hakimlik, şüphelinin üzerine atılı suçlamanın kovuşturmasının Adalet Bakanlığı'nın iznine tabi oluşu, delillerin toplanmış olması, bu aşamadan sonra delilleri karartma ihtimalinin bulunmaması, tutuklamanın bir tedbir olması, üzerine atılı suçun kanundaki yaptırımı, alacağı muhtemel ceza ve bu cezanın infazına ilişkin yasal hükümleri de göz önüne alarak tutuklama talebinin reddine karar verdi. Hakimlik, şüpheli hakkında adli kontr

Kaynak:akit

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 08:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE