Emeklilikte Yaşa Takılanlara Cumhurbaşkanı’ndan Önemli Mesaj!

Emeklilikte yaşa takılanlar, hükümet kanadından konuyla ilgili bir düzenleme beklerken Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm kapıları kapattı. İşte son detaylar.

Emeklilikte Yaşa Takılanlara Cumhurbaşkanı’ndan Önemli Mesaj!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün açılışta yaptığı konuşma ile emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği açıklamayı yaptı. Erdoğan mevcut sistemin getireceği zararlar üzerinde dururken “Seçimi kaybetsem dahi onaylamayacağım” diyerek bu sisteme sıcak bakmadığını ilk defa bu kadar net bir şekilde dile getirdi.

Sosyal güvenlik merkezlerinin açılışını yaptı

Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu sosyal güvenlik merkezleri için düzenlenen toplu açılış törenine katılarak bu açılışları gerçekleştiren Erdoğan, gündeme dair de önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT bekleyenlere mesaj!

Emeklilikte yaşa takılan ve bu nedenle emeklilik hakkı elde edemeyen kişilere seslenen Erdoğan, mevcut sistemin pek çok İskandinav ülkesinde daha önce uygulandığını fakat bu sistemdeki olumsuzluklar nedeniyle tüm ülkelerin büyük zararlar ve krizler yaşadığını söyledi. Emeklilik noktasında herkesin vaktinde emekli olması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, bu konuda bir değişiklik yapılmayacağını ve seçimi kaybetme riski dahi olsa herhangi bir geri adım atmayacağını söyledi.

İşsizliği arttıracak!

Emeklilikte yaşa takılanların düzenleme ile emekli olması halinde Türkiye için şartların daha zor olacağını söyleyen Erdoğan, kişilerin hem istedikleri ideal ücreti alamayacağını hem de emeklilik sonrasında çalışma isteği nedeniyle Türkiye’deki işsizliğe olumsuz bir etkinin olacağını belirtti.

#EytErkenSeçimİstiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuşmasının ardından sosyal medyada gündemlerden birisi de EYT oldu. #EytErkenSeçimİstiyor etiketi altında bir araya gelen emeklilikte yaşa takılanlar, Cumhurbaşkanı’nın seçim restine dikkat çekerek erken seçime gidilmesini istedi. Bazı kullanıcılar ise Erdoğan’ın işaret ettiği İskandinav ülkeleriyle Türkiye kıyaslaması yaparak duruma farklı bir bakış açısı getirdi. Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya ve İzlanda gibi ülkelerdeki emeklilik sistemi ve ekonomik verileri raporlarıyla paylaşan kullanıcılar mevcut açıklamaya katılmadı.

YORUM EKLE