Davutoğlu Konya'da AK Parti İl Teşkilatı üyelerine hitap etti

Ahmet Davutoğlu, Konya'da AK Parti İl Teşkilatı üyelerine hitap etti.Başbakan Ahmet Davutoğlu,MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu sert açıklamalara cevap verdi.Davutoğlu:"Milli olmak, kanla değil, genetikle değil, zihniyetle olur, bu topraklara bağlı olup, olmamakla olur" ded.Davutoğlu, konuşmasında terörle mücadeleye değinerek, "Türkiye'de silahlar bırakılana, güvenlik güçleri dışında silahlı unsur kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.Başbakan Davutoğlu, "Bütün bu patlayıcıların, mermilerin karşısındaki en büyük kuvvet, gönüllerimizdeki muhabbet duygusudur" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu Konya'da AK Parti İl Teşkilatı üyelerine hitap etti

Ahmet Davutoğlu,  Konya'da AK Parti İl Teşkilatı üyelerine hitap etti.Başbakan Ahmet Davutoğlu,MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu sert açıklamalara cevap verdi.Davutoğlu:"Milli olmak, kanla değil, genetikle değil, zihniyetle olur, bu topraklara bağlı olup, olmamakla olur" ded.Davutoğlu, konuşmasında terörle mücadeleye değinerek, "Türkiye'de silahlar bırakılana, güvenlik güçleri dışında silahlı unsur kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.Başbakan Davutoğlu, "Bütün bu patlayıcıların, mermilerin karşısındaki en büyük kuvvet, gönüllerimizdeki muhabbet duygusudur" ifadelerini kullandı.

 

'Milli olmak kanla genetikle değil zihniyetle olur'

 

Milli olmanın kanla genetikle olmadığını belirten Davutoğlu, "Milli olmak zihniyetle bu topraklara bağlı olup, olmamakla olur" dedi.

 

Başbakan Davutoğlu, "Bugün adını anmaktan burada imtina edeceğim ama çok satan bir gazete ve her zaman yalanıyla maruf olan bir gazete bir manşetle yayınlandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen hafta teröre karşı milyonlarca nefes mitinginde birlikte olduğumuzda zikrettiği bir söz; doğru ve arkasında durduğumuz bir söz üzerine 'Yerli ve milli 550 milletvekilini Meclis'e gönderin' diye halka hiçbir parti ayrımı yapmadan bir çağrıda bulunduğunda bir takım tepkiler geldi. Bugün bu gazete manşetinden yıllarca bu millete hizmet için gece gündüz çalışan bazı bakanlarımızı da manşetinden göstererek ve bunların Kürt olduğunu ifade ederek 'Bunlar mı milli' diye sordu. Sizin gibi milli olmaktansa bu vatanın birliği için gece gündüz çalışan o Kürt kardeşlerimiz gibi milli olmak en büyük onurdur" şeklinde konuştu.

 

Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Orta Asya çocukları, Mezopotamya çocukları, Rumeli çocukları hepsi yerlidir, millidir. Hepsi bu vatanın evladıdır, hepsi bu vatanda onurlu yaşam mücadelesinde sizden çok daha ulvi yerlere sahiptir. Yine aynı gazete bir Ermeni milletvekili adayımız için de soruyor. Asırlarca bu topraklarda yaşamış Müslüman, Hristiyan, Türk, Ermeni, Kürt, Boşnak, Arnavut her kim varsa Alevi, Sünni hepsi yerlidir, millidir. Milli olmak, yerli olmak kanla değil, genetikle değil, zihniyetle olur, bu topraklara bağlı olup olmamakla olur."AA

 

Davutoğlu Konya'da AK Parti İl Teşkilatı üyelerine hitap etti

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE