Binlerce Kişi Yenikapı'da 'Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses' Mitinginde

'Teröre karşı tek ses'sloganıyla toplanan binlerde kişi teröre lanet okudu.İstanbul Yenikapı'da yapılan "Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitingine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Yılmaz ve Başbakan Davutoğlu da katıldı.Yenikapı meydanındaki kalabalık tam anlamıyla ellerindeki bayraklarla tek yürek oldular.

Binlerce Kişi Yenikapı'da  'Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses' Mitinginde

'Teröre karşı tek ses'sloganıyla toplanan binlerde kişi teröre lanet okudu.İstanbul Yenikapı'da yapılan "Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitingine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Yılmaz ve Başbakan Davutoğlu da katıldı.Yenikapı meydanındaki kalabalık tam anlamıyla ellerindeki bayraklarla tek yürek oldular.

Sivil Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu'nun katıldığı "Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitingine  katılacak vatandaşlar alana alındı...
 
 Yenikapı'da saat 16.00'da başlayacak miting öncesinde alana Türk  bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerinin yanı  sıra, 81 ilin adlarının yer aldığı flamalar asıldı. 
 
Meydanın birçok yerine "Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz",  "Teröre lanet, birliğe davet", "Bir annenin bile akmasın yaşı, bir huzur kaplasın  dağı taşı", "Terör insanlık suçudur" yazılı dev afişler vinçler yardımıyla  yerleştirildi. Kalabalık bir ekibin çalıştığı alanda, çadır hastane, sağlık noktası,  mescit, mobil tuvalet ve şadırvan ile onlarca su dağıtım noktası yer alıyor. 

 
Miting için öğle saatlerinde alana gelmeye başlayan vatandaşlar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Türk Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir"  sloganları attı. 
 

Erdoğan'ın alana gelmesinden önce AK Parti İstanbul Milletvekili Uğur  Işılak'ın şarkı söylediği alanda Fatih Kısaparmak'ın "Er Meydanı", İbrahim  Tatlıses'in "Biz Türk'üz Biz Kürt'üz" şarkıları çalındı. İbrahim Sadri ise Milli  Şair Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini okudu. 
Şehit aileleri ve gazilerin yer aldığı protokolde, Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın yanında şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın anne ve babası oturdu. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan  Davutoğlu'nun  boynuna ay-yıldızlı atkı taktığı görüldü.  1.5 milyon kapasiteli Yenikapı için dev bir sahne kuruldu. Mitingde şehitler için Kuran okundu. 

Meydanda ve çevresinde çok sayıda ambulans ve sağlık personelinin  hazır bekletildiği miting alanının farklı noktalarına dev ekranlar ve hoparlörler  VAR.

Miting öncesi Zeytinburnu tarafında kurulan 100'e yakın kontrol noktasından geçerek  içeri alınan vatandaşlara Türk bayrağı verildi.  İstanbul Emniyet Müdürlüğünden daha önce yapılan açıklamada, Yenikapı  miting alanında gerçekleştirilecek etkinlik nedeniyle bazı güzergahlarda  değişikliğe gidildiği duyurulmuştu. 

Saat 08.00'den itibaren Bakırköy Taşhanlar Köprü, Aksu Caddesi  çıkışından Sahil Kennedy Caddesi Yenikapı Kavşak arası kapatıldı. Trafik,  Bakırköy istikametine yönlendiriliyor. milliyet

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE