Beyaz'ın Özrüne Demirtaş'tan Cevap!

Geçtiğimiz hafta Beyaz Show'da çıktığı canlı yayına telefonla bağlanan bir izleyicinin terör propagandası yapmasından hemen sonra, Kanal D ve Beyaz'a sosyal medya üzerinden mesaj yağmurları yağmıştı.

Beyaz'ın Özrüne Demirtaş'tan Cevap!

Geçtiğimiz hafta Beyaz Show'da çıktığı canlı yayına telefonla bağlanan bir izleyicinin terör propagandası yapmasından hemen sonra, Kanal D ve Beyaz'a sosyal medya üzerinden mesaj yağmurları yağmıştı.

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sultanahmet’te en az 10 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın sorumluların ortaya çıkması için ellerinden geleni yapacaklarını söylerken, Beyazıt Öztürk’ün “Çocuklar ölmesin” diyen Ayşe öğretmen için dilediği özür hakkında “Gün gelecek bu özürden dolayı da özür dileyecek bunlar, Ahmet Kaya’da olduğu gibi” diye konuştu.


Sultanahmet’teki saldırıyı kınadıklarını söyleyen Demirtaş, “Karanlıkta kalmaması için, sorumluların ortaya çıkması için peşini bırakmayacağız” derken, Beyaz Show’a bağlanan bir izleyicinin “Çocuklar ölüyor” sözlerinin ardından başlayan tartışma hakkında da konuştu.

‘Suçlunun yüzüne fener tutulması’

“Programda telefonla bağlanarak bir insani çağrı yapıyor. Öldürenin kim olduğunu söylemiyor, bakıyorsunuz AKP ayağa kalkıyor. Barış konuşması yapıldığı için programcıya özür diletiliyor. Gün gelecek bu özürden dolayı da özür dileyecek bunlar, Ahmet Kaya’da olduğu gibi” diyen Demirtaş, yaşananların bu denli büyümesinin nedenini ‘suçlunun yüzüne fener tutulması’ olarak niteledi.

‘Başkanlık da bunun lolosu’

Başkanlık sistemi tartışmalarına dair de konuşan Demirtaş, “Ülkeyi kasıp kavuran bu gündemde Meclis gündemine bakıyorum, sanki Norveç parlamentosu. Meclis’in gündemi bambaşka. Durum, fıkradaki gibi: ‘Bu daha lelesi, bunun bir de lolosu var.’ Başkanlık da bunun lolosu.”

‘Hangi yeni anayasa?’

Başkanlık adı altında dikta rejiminin geleceğini söyleyen Demirtaş, “Kasımdan beri kan, gözyaşı, ölüm. Hangi alanda istikrar var? Toprağa ekilen nefret tohumları ne olacak peki? Umurunda değil. Başkanlığı düşünüyor. Cizre, Silopi yakılmış, enkaz olmuş. Umurunda değil. Meclis Başkanı mektup göndermiş; demokratik sivil, özgürlükçü Anayasa diye. Dertleri bu olsa yapalım da hangi yeni Anayasa?” ifadelerini kullandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE