Bahçeli: Bizim B,C ve D planlarımı var!

MHP'de sular bir türlü durulmuyor. Muhaliflerin yapmış olduğu kongre atağına Devlet Bahçeli bizim B,C ve D planlarımız var. Kimse bizden kongre kararı beklemesin diyerek cevap verdi.

Bahçeli: Bizim B,C ve D planlarımı var!
MHP'de sular bir türlü durulmuyor. Muhaliflerin yapmış olduğu kongre atağına Devlet Bahçeli bizim B,C ve D planlarımız var. Kimse bizden kongre kararı beklmesin diyerek cevap verdi.


Cumhuriyert / Selda Güneysu - Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin önceki gün “olağanüstü kurultayın toplanması” yönünde verdiği kararın yankıları her iki taraf açısından da sürüyor.
Kararın açıklanmasının ardından basın mensuplarına “Kimse bizden olağanüstü kurultay beklemesin. Onlar mahkeme hakkını kullandı, şimdi sıra bizde” açıklamasını yapan Genel Başkan Devlet Bahçeli, Başkanlık Divanı’nı topladı.
Bahçeli, toplantıda, muhalefetin, “Yargıtay aşamasının süreci etkilemeyeceği” yönündeki beyanını “algı operasyonu” olarak nitelendirdi.
Kararın ardından Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Partimizin B, C, D planı hazır” demişti. Partinin “B” planının “kararı Yargıtay’a taşımak” olduğu bilinirken, Cumhuriyet dün partinin “C” planının “bir tüzük kurultayı olması durumunda, bu kurultayın iptali için de MHP’nin mahkemeye gideceği” olduğunu yazmıştı.
Edinilen bilgiye göre MHP’nin “D” planı da hazır. Muhalefetin olağanüstü kurultay için mahkemeye gittiği sürece kadar adaylara ilişkin “disiplin sürecini” işletmeyen genel merkez, kararın ardından bu işlemi de devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu arada Ümit Özdağ da genel başkan adayı olduğunu açıkladı.

YORUM EKLE