Soylu Açıkladı, Erkek- Kadın Jandarma ve POMEM Alımında KPSS Şartı Ne Oldu?

Soylu Açıkladı, Erkek- Kadın Jandarma ve POMEM Alımında KPSS Şartı Ne Oldu? Başvuru koşulları nelerdir,başvuru koşulları hakkındaki son dakika gelişmeleri nelerdir.

Soylu Açıkladı, Erkek- Kadın Jandarma ve POMEM Alımında KPSS Şartı Ne Oldu?

Birçok kişinin merakla beklediği konular arasında yer alan jandarma ve POMEM alım şartları değişimine ilişkin haberler için olmaktadır. Özellikle bu kapsamda değiştirilmesi gereken şartlar arasında olduğu düşünülen erkek adaylar için askerlik düzeltmesi ve KPSS şartı şeklinde ifade edilmekteydi. Bu kapsamda konu ile ilgili bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu’nunyaptığı açıklamada başta Jandarma ve POMEM alımları olmak üzere yaş, boy, KPSS şartları hakkında binlerce adayın merak ettiği sorulara cevap verdi.

Soylu alımlardaki bu şartlara ve gündeme ilişkin sorulan sorularda erkek ve kadın jandarma alımlarında subay ve astsubay alım puanlarının düşeceğine ilişkin soruya henüz böyle bir düzenlemenin gündemlerinde yer almadığını ve zamanlarını etkilediğini söyleyerek cevap verdi.

Ayrıca POMEM alımlarındaki yaş şartında da bir değişiklik düşünmediklerini açıklarken boy şartına ilişkin ise Avrupa’daki standartlara bakılacağını ve bu konu hakkında kendilerine çok talep geldiğini, konuyu ele alacaklarını ifade eden açıklamalarda bulundu.

Özellikle birçok adayın merak ettiği POMEM KPSS baraj puanının değişip değişmeyeceğine ilişkin soruyu ise yüksekokullar için o şartı 70 puan olarak belirlediklerini ve belki ileride bir denge sağlayabilecekleri şeklinde cevapladı.

Ayrıca POMEM alımlarında yer alan renk körlüğü şartına ilişkin yine uluslararası standartlara bakılacağını ve verilen söz üzerine bir düzenleme yapacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 23:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan
Kaan - 2 yıl Önce

İndir indirin yetmedi 30 40 kadar indirin dört sene okumadan beleşten 30 yaşına kadar girdikleri yetmiyor gibi şimdi kpss puanını da düşürün.Lisans mezunlarına bi hak tanımayın iki yıllığı zorla bitiren önlisansa tanıyın.Adaletiniz batsın.

61
61 - 2 yıl Önce

Lise mezunu alımı istiyoruz lütfen sayın bakanım duyun sesimizi