POMEM 10 Bin Polis Alımı Tarihi ve Şartları Açıklandı

POMEM 10 Bin Polis Alımı Tarihi ve Şartları Açıklandı.POMEM hakkındaki son dakika gelişmelerini haberimizden öğrenebilirsiniz.Konu hakkındaki gelişmeleri ve başvuru koşullarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

POMEM 10 Bin Polis Alımı Tarihi ve Şartları Açıklandı

Süleyman Soylu’nun müjdesini verdiği 10 bin polis alımına yönelik haberde, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ağustos ayının sonuna doğru 25. dönem POMEM polis alımı için ilana çıkılacak. Toplamda 10 bin polis memuru alımı için yayımlanacak duyuru ile lisans ve ön lisans mezunu kadın-erkek polis alımı yapılacağı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem POMEM polis alımı kapsamında 10 bin polis alınacağını ifade etmişti. 23. dönem POMEM ile 15 bin polisin eğitime başlayacağını ekledi ve bu adayların mezuniyetinden sonra ağustos ayının sonu ya da Eylül 'ün ilk günlerinde 25. dönem POMEM ilanı yayımlanacağını ve alımların başlayacağını söyledi.

Alımlarda Şartlar Değişebilir

Süleyman Soylu polis alımına yönelik yaptığı açıklamada ön lisans mezunları için KPSS puanının 65 'e düşürülebileceğini ayrıca renk körlüğü şartı konusunda da değişikliğin olabileceğini ifade etti. Ağustos ayı sonunda çıkılacak olan ilanda adayların:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Ön lisans, lisans mezunu olmak,
  • Lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden 60,00, ön lisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS ön lisans puanı P93 puan türünden 70,00 taban puan veya üzerinde puan almış olmak ve ayrıca düzenleme yapılması durumunda KPSS şartı 65 şeklinde olması,
  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
  • Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.
  • Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.
  • Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak dahil diğer genel şartların sağlaması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 07:59
YORUM EKLE