Polis Alımında Yaş Şartının Düşmesi Talep Ediliyor

25.dönem POMEM alımlarında yaş şartının düşmesi talep edildi.Adaylar yaş şartının düşürülmesi talebinde bulundu.Bakan SOYLU dan konu ile ilgili açıklama geldi.

Polis Alımında Yaş Şartının Düşmesi Talep Ediliyor

Binlerce adayın merakla beklediği alımlardan biri olan polis alımında geçtiğimiz günlerde Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada sevindirici haber gelmiş ve KPSS ile renk körlüğü şartlarında düzenlemenin yapılacağı ifade edilmişti. Buna karşına boy ve yaş şartı için de değişme talep eden adaylardan ise boy şartına ilişkin herhangi bir düzenlemenin henüz yapılamadığı ifade edilmişti. Bu kapsamda boy şartı bekleyen adaylara üzücü haber verilmişti. Bunun yanı sıra şartlar arasında yaş şartında da düzenleme bekleyen adaylar seslerimi sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor.

25. Dönem Alımında Değişiklik

Geçtiğimiz günlerde Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada KPSS ön lisans üzerinden polis alımının yapılmadığını ve bunun haksızlık meydana getirdiği ifade edilmişti. Bu kapsamda 70 puan barajı getirilen alımda kriterin 50 ay da 55’e düşürülebileceği de Bakan Soylu’nun açıklamalarında yer almaktaydı. Bunun yanı sıra renk körlüğü için de 25. Dönem için bir düzenleme gelebileceği bakanın açıklamalarında ifade edilmişti.

Yaş Şartı Değişecek Mi?

Hem KPSS hem de renk körlüğü ile ilgili olarak bir sonraki alım olan 25.dönemde bir değişikliğin güncemde olduğu bilinirken yaş şartı için ise Bakan Soylu Şöyle söyleyeyim. Ben bu konuda bir söz vermiştim ve sözümü yerine getirdim. 31 Aralık şeklinde yer alıyordu. Bunu 1 Ocak 'a çıkarılması talep edildi. Biz de Ocak'ı getirdik. 1 dönem daha kazanmış oldular. '' şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu değişikliğin daha da düşürülmesini talep eden adaylar seslerini duyurmaya devam ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 2 yıl Önce

1 defaya mahsus yaş şartı 35 yapın lütfen.............