Polis Alımı Yaş Şartı ve Boy Şartı Esnetilecek mi, Bakan Soylu Açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı yaş şartı esnetilecek mi? yaş 32 olacak mı? Fiziki şartlarda ise boy şartının esnetilmesi söz konusu olacak mı işte gelen soru üzerine verilen cevaplar..

Polis Alımı Yaş Şartı ve Boy Şartı Esnetilecek mi,  Bakan Soylu Açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı yaş şartı ile fiziki şartlar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu Gazeteci Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın konuğu oldu. Gelen soruları da cevaplayan Bakan Süleyman Soylu polis alımına başvuru yapacak olan adayların özellikle yaş şartının esnetilmesi konusundaki taleplerinin mümkün olmayacağını ifade etti. Polis alımının sürecinin uzamasına neden olacağını şimdilik fiziki şartların esnetilmesinin de mümkün olmadığını belirtti. 

YAPILAN AÇIKLAMA;

Polislik yaşı değişecek mi? “Polis olmaya gönüllü çok gönüllü ve insanımız var. Bu sefer biz alımları bir yılda bitirebiliyoruz. Hemen ihtiyacımız var. Her şartın alınması ve şartın açılması o kadar da ha insanın başvuru yapmasına neden olduğunu ifade etti. Boy şartının değişmesi şimdilik mümkün değil.” dedi.

Polis Meslek Yüksek Okulu 18. mezuniyet döneminin yapılmasına ilişkin gelen soru üzerine ise koronavirüs nedeniyle ertelediğini, bu süreçten sonra yapılacağını açıkladı. Ayrıca polis memurları jandarmada görevli uzman erbaş askeri personelin 3600 ek gösterge sözünü hatırlatarak verdiğimiz sözü gerçekleştireceğiz değerlendirmesini yaptı.

Kadın polis memuru kadrosunda Avrupa'nın ortalamasında olduğumuzu ifade eden Bakan Soylu yeni alımlarda 2000-2500 kişilik kadın polis alımı gerçekleştirileceğini müjdesini verdi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 14:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihangir tekin
Cihangir tekin - 3 ay Önce

Fetöcüler yüzünden kazandığımız bütün sınavlarda elendik .halada yaş sınırı koyuyorlar.yas olmuş 33 4yıl üniversite bitir .bir bekçiliği bile cok gördüler.

adsiz
adsiz - 3 ay Önce

ona yok buna yok kendi adamlarınıza gelince yaşın sınırı yok vatandaşa gelince var.ulkede yaşı 30 un üstünde binlerce umudunu yitirmiş işsiz insan var ne olur yani bu adamlara umut olsanız sizin Allahınız varmı be..