Polis Akademisinden POMEM Duyurusu Geldi! 2020 Yılı POMEM Alımları Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı az önce resmi internet adresi üzerinde POMEM duyurusu yaptı. 24. Dönem POMEM leri ilgilendiren duyuru detayları şöyledir.

Polis Akademisinden POMEM Duyurusu Geldi! 2020 Yılı POMEM Alımları Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı resmi İnternet adresi üzerinde yayımladığı duyuruya göre Eitim Sonu Sınavı duyurusu yaptı. Yapılmış olan duyuruya göre 24. Dönem POMEM hakkında sınav duyurus yapıldığı bildirildi. Söz konusu duyuruda adayların sınav tarihleri duyurulmuştur.

Bu kapsamda, 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları; 24-26 Mart 2020 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır.

2020 YILI POMEM ALIMLARI NE ZAMAN?

2019 yılında ytapılan 26. Dönem POMEM polis alımları Ekim ayında yapılmıştı. Toplamda 7 bin polis memuru alımı yapılmış olup Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabildiler.

2020 yılı için ise POMEM alımları yine Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yapılması planlanıyor. Yani 2019 yılı Lisans KPSS yapıldıktan sonra alım yapılacaktır.

27. DÖNEM BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir,

c) KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak,

e) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

f) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

g) Herhangi Bir Suç Hükümlülüğü olmamak,

h) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,

ı) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

i) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

j) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

k) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

l) Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

27. DÖNEM POMEM ALIMLARI BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN BURAYA TIKLA VE KATIL!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Superisi
Superisi - 1 yıl Önce

Arkadasım bole bı kanıya nerden vardın onu anlamadım onlısansların sınava gırme hakkı yokmu

Gözdenur aycan
Gözdenur aycan - 1 yıl Önce

Ya sabahtan beri bakıyorum her siteye. Başvuru tarihini kaçırdım mı tyt ye başvurdum ama polislik sınavının bı türlü tarihini bulamıyorum kaçırdım mı acaba