Polis Akademisinden Duyuru! PAEM 2 Eylül’de Yapılacak

Polis akademisi başkanlığıdan duyuru geldi.PAEM sınavı 2 eylülde yapılacağı duyuruldu.Sınava başvuru koşulları ve sınavla ilgili diğer tüm gelişmeler sitemizdedir.

Polis Akademisinden Duyuru! PAEM 2 Eylül’de Yapılacak

Her yıl düzenli bir şekilde kamu personeli alımı yapan kurumlar arasında olan Polis Akademisi Başkanlığı tarafında 2019 yılında yapılacak olan alımların ilki yılın ilk çeyreğinde gerçekleşmişti. Bu kapsamda ikinci alımların ilk ayağında ise PMYO kapsamında 2.500 polis alımı gerçekleştireceğini açıklamıştı. Adayların ilgili alım için başvuruları halen sürmekte iken yapılması birçok aday tarafından beklenen 10 bin lisans mezunu polis alımı için ise ilan tarihi olarak eylül ayı işaret ediliyordu. Dün yapılan bir açıklama ile PAEM sınavı ile ilgili de bir duyuru yayınlandı. İşte ilgili duyuruya İlişkin detaylar.

PAEM 2 Eylül’de Yapılacak

Geçtiğimiz yıl Polis Akademisi Başkanlığı sitesinde açıklanan alım ilanı sonrasında birtakımdedenlerden dolayı işlemleri tamamlanmayan PAEM öğrencilerinin sınavının bu yıl içerisinde yapılacağı ilan edildi. Buna göre öğrenciler 2 Eylül'de sınava girecek. Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasında 9 Ağustos 2019 tarihi itibariyle yayınlanan açıklamada "2018-2019 eğitim-öğretim yılında değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan (sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararı vb.) PAEM öğrencilerine Aday Komiser Yardımcısı Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Polis Akademisi Başkanlığında 02 Eylül 2019 tarihinde yapılacaktır.” İfadesi yer aldı.

Sınav İşlemleri

Dün itibari ile Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruda “Söz konusu sınava katılacak öğrencilere sınav tarihleri ve tebliğ işlemleri Eğitim Şube Müdürlüğünce yapılacaktır. Öğrenciler kendilerine tebliğ edilen günde ve yerde sınava katılacaklardır.Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.” Şeklinde bir açıklama da yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 09:56
YORUM EKLE