Polis Akademisi’nden Amirlik Açıklaması, POMEM 25. Dönem İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı amir alımları ve 25.POMEM alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.25.POMEM alımları ve sayıları hakkında detaylı açıklamalar sitemizdedir.

Polis Akademisi’nden Amirlik Açıklaması, POMEM 25. Dönem İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bugün yapılan duyuruda kurumun amirlik ihtiyacını karşılamak üzere Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Emniyet Mensubu adaylar arasından PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi için (450) erkek, (50) kadın aday olmak üzere toplamda (500) öğrenci adayı alımı için geçtiğimiz aylarda yayınlanan ilan sonrasında adayların başvuruları alınmıştı. İlgili alıma başvuran ve diğer aşamaları başarı ile geçen adayların sınav sonuçları bugün açıklandı. İşte amirlik sınav sonuçlarına ilişkin detaylar.

PAEM 500 Amir ALIMI Gerçekleştirdi.

PAEM tarafından toplamda 500 amir alımı yapılmış olup adaylar sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığının //www.pa.edu.tr/ internet sitesinden e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilmeketdir. Adaylar kayıt işlemlerini ise 20 Ağustos 2019 Salı gününden başlayarak 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü en geç saat:18.30’a kadar EBYS aracılığıyla veya bizzatPolis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesine yapmaları gerekmektedir.

25. Dönem POMEM İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Geçtiğimiz ay PMYO tarafından yapılan alım sonrası adaylar merakla POMEM tarafından yapılacak olan 10 bin polis alımına çevirmişti. Bu kapsamda İşçileri Bakanı Süleyman Soylu tarafından alımların eylül ayı içerisinde yapılacağı açıklanmıştı. Buna göre ağustos ayının da ortasına gelmişken ilanın çok kısa bir süre içinde yayınlanması bekleniyor. Birçok polis adayının merakla beklediği 10 bin polis alımına ilişkin ilan yayınlandığı anda sitemizde olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 10:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 2 yıl Önce

Önlisans Pomem alımında KPSS 60 olursa çok seviniriz