Polis Akademisi 2019 PMYO Sınav Giriş Yerleri ve Tarihleri Açıkladı!

2019 yılı için PMYO 2500 polis alımı için sınav giriş yerleri Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı. İşte Sorgulama ekranı.

Polis Akademisi 2019 PMYO Sınav Giriş Yerleri ve Tarihleri Açıkladı!

Polis Akademisi Başkanlığı 17 Eylül 2019 tarihi itibari ile yeni bir duyuru yayımladı. Bugün 2500 polis alımı için başvurusu başlayan PAEM ve PÖH alımları sonrasında gelmiş olan duyuruya göre 2019 yılı için yapılacak Polis Meslek Yüksekokulları ( PMYO ) Giriş sınavına katılacak adayların sınav yerleri ile terihleri açıkladı.

SINAV GİRİŞ YERİ VE TERİHİ SORGULAMA:

2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. 

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

PÖH VE PAEM BAŞVURULARI DA BAŞLADI:

Polis Akademisi Başkanlığı bugün yayımladığı bir başka duyuruya göre ise, 500 Kadın Polis Özel harekat alımı için ve 2000 Kadın Erkek PAEM alımları için başvuru ekranı'da bugün açıldı. En az lise mezunu olmak kaydı ile, Ön Lisans ve lisans mezunu olan adaylarında başvuru yapabileceği 2500 polis alımı ve komiser yardımcısı alımı için detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 22:34
YORUM EKLE