Lise Mezunu 10 Bin Polis Alımı Bekleniyor! 26. Dönem POMEM Yedeklere Kötü Haber!

İçişleir Bakanı Süleyman Soylu 10 bin lise mezunu polis alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 27. Dönem polis alımları ile ilgili detayları açıklamaları derledik.

Lise Mezunu 10 Bin Polis Alımı Bekleniyor! 26. Dönem POMEM Yedeklere Kötü Haber!

Binlerce kişinin merakla beklediği alım haberlerinden biri de polis alımına yönelik olup konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada müjde verildi. Daha önce de polis alımına ilişkin bilgiler veren Bakan Soylu yeni yaptığı açıklamada alım yapılacak olan polis sayısının arttığını açıkladı. Bakan Soylu tarafından yapılan açıklama ve 27. Dönem polis alımlarına ilişkin detaylar haberin devamında yer almaktadır.

Bakan Soylu Açıklamada Bulundu

Katıldığı Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri isimli programda önemli açıklamalarda bulunan Soylu tarafından polis alımına ilişkin “Onların talepleri çok saygın. Şöyle diyorlar. Biz 7 binlik polis alımına çıktık. Diyorlar ki bu 10 bin al yedekle beraber. Benim böyle bir hakkım yok.

Onu aldığım zaman sınavın hukuki yönü sakat olacak. Şöyle bir şey olabilirdi. Onu da arkadaşlarımla konuştum. Bir 3 bin polis daha alsak. Bir yıl sonra olabilir. Şimdi başlasak anca yıl sonra olabilir. 3 bin polis alsak ekonomiye ait sorumluluk var'

"Alacağız evet alacağız. Yedeklere öncelik hakkımız yok. Zaten yedeklik, ismi yedeklik. Ben almak isterim. Polis olmak istemeleri bizim açımızdan büyük bir kıymet. Bana yazıyorlar ben de üşenmeden yazabiliyorum elimden geldiğince”ifadelerinde bulundu.

İlgili açıklamaya https://www.youtube.com/watch?v=DkVVm0haTv0feature=emb_logo üzerinden erişmek mümkün.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

POMEM polis alımına ilişkin EGM ya da Polis Akademisi tarafından paylaşılan resmi bir açıklama gündemde yer almamakta fakat Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından yakın zamanda açıklanmasına muhtemel olarak bakılıyor. 2020 yılı içerisinde ise ilk olarak 7 bin polis memuru alımı yapılması bekleniyor.

Başvuru Şartları Neler?

T.C. vatandaşı olmak, Lise, Lisans ve ön lisans mezunu olmak, gerekli KPSS taban puanı geçmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, Fiziki şartlarda aranan nitelikler arasında erkek 167 cm, kadın adayların ise 162 cm'den uzun olmak, sağlık yönetmeliği şartlarını taşımak, silah taşımaya engel durumu olmamak, herhangi bir yüz kızartıcı suç işlememiş olmak gibi yayınlanacak kılavuzda yer alan başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 01:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakupkantarcıoğlu
Yakupkantarcıoğlu - 4 ay Önce

Neden 30 dahil değil bizim ne günahımız var

Torpilci
Torpilci - 4 ay Önce

Yas icim bosuna ugrasmayin 86.87.88.magdur oldu