En Az Lise Mezunu Polis Memuru Alımı Yapılacak! Bayan ve Erkek

2019 yılı için yeni polis memuru alımı yapılacak. YKS sonuçlarının açıklanması ile lise mezunu polis alımı başvurusu da yaklaştı. Kaç Polis alımı yapılacak?

En Az Lise Mezunu Polis Memuru Alımı Yapılacak! Bayan ve Erkek

Her yıl yapılan en az lise mezunu polis memuru alımı için bekleyiş arttı. ÖSYM'nin YKS sonuçlarını açıklamasını ardından adaylar tercihlerini yapmaya başladılar. 2019 yılı YKS puanı ile henüz polis memuru allımı ilanı yayımlandı ve adaylar için bekleyiş heyecanı arttı. Polis olmak isteyen adaylardan aranan şartlar nedir? Hangi niteliği taşımak gerekiyor? işte bütün bunların detaylarını işin olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

PMYO NEDİR?

PMYO Polis Akademisi Başkanlığına bağlıdır ve açılımı Polis Meslek Yüksekokulları dır. Her yıl olduğu gibi bu yılda PMYO kapsamında Erkek ve bayan adaylar içerisinden polis olmak isteyen adaylar alınacak ve sonrasında Polis Meslek Yüksekokullarında 2019-2020 eğitim öğretim yılı için eğitim görecekler. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim görev ve yapılan tüm sınavları başarılı bir şekilde geçen adayların Polis Memuru olarak ataması yapılacaktır.

PMYO POLİS ALIMI İLANLARI NEREDE YAYIMLANIR?

Polis olma yolunda ilerleyen genç adaylar polis alımı ilanını merakla bekliyorlar. Polis Meslek Yüksekokulları için öğrenci alımları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yönetilir ve ilanları sadece Polis Akademisi resmi internet sayfası olan (www.pa.edu.tr)  adresinde ilan edilmektedir.

EN AZ LİSE MEZUNU OLMAK ŞART!

Polisi Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları alacağı Polis Memurluğu için öğrenci adaylarının en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak şartı arıyor. Bu bağlamda 18 yaşından küçükler 26 yaşından büyük olan adaylar bu ilana başvuru yapamazlar.

YKS ( TYT ) PUANI ŞARTI VAR?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2019 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (260,00) ham taban puan almış olmak; Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (150,00) ham taban puan almış olmak,

2019 YILI İÇİN YKS PUANI DÜŞER Mİ?

Yukarıdaki detay 2018 yılı YKS puanına aittir. Ancak 2019 yılı içinde YKS TYT den adaylarun almış oldukları puan durumu yüksektir ve 2019 yılı için de TYT puanı 260 olarak yayımlanacağını düşünmekteyiz.

2019 POLİS MEMURU ALIMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yukarıdaki bağlantı üzerinden Polis memuru alımı ilanı ne zaman yayımlanacak? Genel ve özel şartlar nedir? Sınav detayları gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 00:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRK EVLÂDI
TÜRK EVLÂDI - 2 yıl Önce

Ulan yaş sınırını niye 30 yapmiyirsunuz 26 nedir 26 nedir yahu,yazik degilmi bu millete ben polis olmak istiyorum kardesim yap beni polis ver hakkariye haram olsun vergilerimden aldiginiz kesintileriniz helal etmiyorum

seda
seda - 2 yıl Önce

Puani düşürün tyt iyi gecmedi roman yazmışlar soruları okuyana kadar zaman geçti lütfen puanları düsürün

FİKRET
FİKRET - 2 yıl Önce

Adam zaten 260 puan almış olsa üniversite tercihi yapar üniversite ye gider bu puan lise muznlarına çok yüksek

Orhan
Orhan - 2 yıl Önce

Puani düsürün çokmu zor ya zaten mülakatlar var elenen orda elensin hayalerimizi yıkmayin

Meryem
Meryem - 2 yıl Önce

Lise mezunları için çok yüksek bi puan ayrıca çok az sayıda alım var neden? Bizlerede fırsat vermiyosunuz? Çoğu lisans mezunundan daha iyi yapacagımızdan eminim.

Meryem
Meryem - 2 yıl Önce

Lise mevzuları için çok yüksek bi puan ayrıca çok az sayıda alıyorsunuz neden lise menzunlarinada fırsat tanımıyosunuz

Zuhal
Zuhal - 2 yıl Önce

250 olsun pmyo