27. Dönem POMEM Polis Alımlarında Yaş Şartı Kesinleşti! Adayların Düşüncüleri

2020 yılı polis memuru alımlarından bir tanesi olan 27. DÖNEM POMEM alımlarında beklenen başvuru şartlarından bir tanesi yaş şartı açıklandı. İçişleri Bakanı Soylu polis alım ilanı için önemli açıklaması haberimizde..

27. Dönem POMEM Polis Alımlarında Yaş Şartı Kesinleşti! Adayların Düşüncüleri

2020 yılında 27. dönem POMEM polis alımları yapılacak. Polis memuru adaylarının merakla beklediği bu ilanlar için başvuru şartlarından bir tanesi olan yaş şartı kesinlik kazandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında bazı açıklamalar yaptı.  Adaylar yaş şartının esnetilip esnetilmeyeceğini merak etmekteydi. Yaş şartı değişikliği olup olmayacağına dair açıklama burada geldi. Diğer yandan POMEM alımlarında rekor düzeyde başvuru olmakta.

100 BİN BAŞVURU OLUYOR.

2019 yılında 7 bin POMEM alımında 104 Binden fazla başvuru yapıldı. Bu alımlarda önlisans ve lisans mezunları için kadrolar ayrılmıştı. Lisans mezunu 5 bin 600 kişilik alım oldu. Ön lisans mezunları için ayrılan kontenjan ise daha az oldu. Bu eğitim düzeyinde ise 1.400 kişilik istihdam gerçekleşecek.

POMEM BAŞVURU ŞARTI! YAŞ ŞARTI NEDİR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programlarında adayların çokça sorduğu yaş şartı açıklaması yaptı. Polis alımı yaş şartında bir değişiklik olmayacak açıklaması yapılırken, daha önceki başvuru şartlarında yaş şartı ise şu şekilde olmaktadır. 18 yaşını tamamlamak, sınavın yapıldığı 1 Ocak tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak. Yaş düzenlemelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınacaktır. KPSS sınavında önlisans mezunları için en az 65 puan Lisans mezunları için en az 60 puan istenilmektedir.

Polis alımı yaş şartı ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Korhan Atmaca
Korhan Atmaca - 2 ay Önce

yaş şartının 32 olmasını diliyorum