25.Dönem POMEM Alımları Başladı Mı?

25. dönem POMEM alımları merakla bekleniyor.Alımların ne zaman olacağını merakla beklenirken,25.dönem POMEM alımları Eki ve Kasım aylarında olması bekleniyor.

25.Dönem POMEM Alımları Başladı Mı?

Birçok polis adayının merak ettiği konulardan biri de daha önce Bakan Soylu tarafından müjdesi verilen 25. Dönem POMEM alımları olup bu alım kapsamında 10 bin polis alınacak. Polis Akademisi tarafından ağustos ayı sonunda yayınlanan alım ilanında 2 bin 500 komiser yardımcısı ve 500 kadın PÖH alımı yapacağını açıklamıştı. Resmi gazetede yayınlanan ve toplamda 3 bin polisin alınacağı yeni ilanlar ise geçtiğimiz gün Polis Akademisi internet sitesinde açıklandı. 25. Dönem POMEM alımlarının ise ne zaman olacağı adaylar tarafından merak edilen konulardan biri olarak yer alıyor.

24. Dönem Sonuçları Açıklandı

Geçtiğimiz aylarda 3 bin kadın polis alımı gerçekleştirmek üzere adaylar başvuru yapmış, mayıs ayında yapılan ön sağlık kontrolü ve parkur aşamalarının ardından sıra sözlü sınav aşamasına gelmişti. Mülakat sınavı ağustos ayı içerisinde gerçekleşmiş olup adayların sonuçları geçtiğimiz hafta Polis Akademisi internet sayfasında açıklandı.

25. Dönem Alımları Ne Zaman?

2019 Eylül ayında 10 bin polis alımına ilişkin açıklama Bakan Soylu tarafından yapılmış olup bu açıklamada 25. dönem POMEM alım ilanının Eylül 'de geleceği açıklanmış olup bu kapsamda 10 bin polis memuru alımı yapılacağı ifade edilmişti. Fakat 25. dönem POMEM duyurusu öncesinde eylülün ilk haftasında 500 kadın PÖH ve 2500 komiser yardımcısı alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Özellikle bu durumda 10 bin polis alımı için ilanın Ekim ya da Kasım ayları içerisinde ya da sonunda yayınlanması bekleniyor.

25. Dönem POMEM Başvuru Şartları

2019 yılı bitmeden yapılması beklenen 25. Dönem POMEM polis alımlarında adayların sağlaması gereken şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İlgili eğitim kurumlarından mezun olmak,KPSS'de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak,Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak yer almaktadır.

25. Dönem Alımlarına İlişkin Detaylı bilgi için: https://www.isinolsa.com/polis-alimlari/25-donem-10-bin-pomem-alimi-ertelendi-mi-h28126.html

YORUM EKLE
YORUMLAR
küzo
küzo - 2 yıl Önce

torpil var mı