POMEM Yaş Şartı 32 Olacak Mı? Son Gelişmeler

POMEM polis alımları için en büyük beklenti yaş şartında oldu. Peki, POMEM yaş şartı 32 olacak mı? İşte son gelişmeler.

POMEM Yaş Şartı 32 Olacak Mı? Son Gelişmeler

Polis Meslek Eğitim Merkezleri için ilgi oldukça fazla. Polis olmak isteyen kişiler için oldukça cazip olan bu merkezlerde en çok yaş şartı zorluyordu. Özellikle yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları’nda yaşanan kopya olayları sonrasında askıya alınan yaş şartı nedeniyle belirsizliğin hakim olduğu bu alanda, yeni değişiklik ile birlikte esneklik yapılması da bekleniyor.

POMEM Alımlarında Neler Yaşanmıştı?

İlgili düzenlemelerde POMEM için “01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)” şeklinde bir şart bulunuyordu. Fakat 2010 yılı itibari ile alımlar noktalandığı gibi bir sonraki alım 2012 yılında gerçekleşmişti. Arada geçen bu sürede yaş şartını aşan kişilerin POMEM’e yerleşme imkanı bulunmazken yaşanan bu mağduriyet nedeniyle yaş şartında esnekliğe gidilmesi bekleniyor.  Zabıta gibi benzer mesleklerde yaş şartı 35 olurken, polislik için 30 yaş şartının getirilmesi ve alımların yapılmaması kamuda beklenti yarattı.

POMEM Yaş Şartı 32 Olacak Mı?

Şu anda özellikle sosyal medya üzerinden ve kurumlara yapılan yazılı müracaatlar ile durumun çözüme kavuşturulmasını bekleyen adaylar, 2011 yılı nedeniyle yaşanan mağduriyetin giderilmesini istiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ARZU AKSOY
ARZU AKSOY - 2 yıl Önce

LÜTFEN 32 OLSUN

Musti
Musti - 2 yıl Önce

Parkurda zorlaşmış bırakın denesin insanlar elenen elenir parkurda.

Yuksel
Yuksel - 2 yıl Önce

Yaştan olmuyor 32 olsun baskanim

Emekli Teşkilat Mensubu
Emekli Teşkilat Mensubu - 2 yıl Önce

83 ve sonrasını almalılar.Sadece lisans mezunu olmalı.minimum 50 puan olmalı.özel Harekata teşkilat içinde aktif çalışanlar yükseltilmeli.Narkotik,istihbarat, terörle mücadele,asayiş alanlarında çalıştırılmalı.
İktidar çok büyük hata yaptı.Farkında değil.Yeni CB seçiminde ve genel seçimlerde en az %25 oy kaybedecek.%5 i Cumhur ittifakı ile mhp den gelen.Kalanı ak partililer.Oylar chp ve iyi parti arasında bölünür.Tabi Babacan yeni parti ile gelmezse.Ipini çekerler Cumhurbaşkanının.Başarılı da olur.Çünkü EGM dahil her yerde olmaz uygulamalarla sistem bertaraf edildi.
EGM alımlar ile ilgili kısımlarda bahsettim.Askerlik ilgili bazı hususlarda bahsedeceğim.Askerliğini muvazzaf subay olarak yapmış ve kısa dönem muvazzaf subay olabilir yazısı tezkeresinde olanlarda 20 yıllık anlaşma ile astegmen rutbesinden başlamak yüzbaşı rutbesinin üzerine çıkmayacak şekilde yaş düzenlemesi yapılmalıdır.32 yaşından büyükse.Yaş sınırı 36 sindan gün almamış olmak şeklinde olmalı.

sedacan kaya
sedacan kaya - 2 yıl Önce

32 yaş bir ilk olarak gelmeli bu ülkenin gençlerine bu devlet şans vermeli

İbrahim oflu
İbrahim oflu - 2 yıl Önce

32 olursa bunları mahkemeye veririm

Ahmet sağın
Ahmet sağın - 2 yıl Önce

Lütfen yaş 32 olsun zaten bu yıl bir alım yapıldı onuda salise farkı ile kaybettim

Ahmet sağın
Ahmet sağın - 2 yıl Önce

Yaş 32 olsun lütfen