POMEM 13 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 13 bin polis alımı ne zaman yapılacak? POMEM polis alımı tarihi belli oldu mu?

POMEM 13 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün uzun bir süredir Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile yeni polis alımı yapması bekleniyor. Ancak bir türlü adayların beklediği ilan yayımlanmadı. 24. dönem POMEM için kadı polis alımı yapıldı. Bu alımların yapılmasının ardından erkek adaylar gözlerini yeni dönem POMEM alımı ilanına çevirdi fakat ilana ilişkin henüz bir bilgi verilmedi peki 13 bin polis alımının ne zaman yapılacağına yönelik detaylar netleşti mi?

13 BİN POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILIR?

13 bin polis alımının 25. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılması beklenmektedir. Ancak İçişleri Bakanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü kaynaklarından henüz bir resmi açıklama yapılmadığı için 13 bin polis alımının ne zaman yapılacağı bilinmemektedir. Yapılan ön görülere göre 1 milyon civarı üniversite son sınıf öğrencisinin mezun olmadan eski mezunların başvuru yapmalarına olanak sağlamak için ilanın önümüzdeki günler içerisinde yayımlanacağı belirtilmektedir.

POMEM alımı ilanlarında bilindiği üzere POMEM okullarında ki kontenjan ve doluluk oranı da önem taşımaktadır. Buradaki öğrencilerin mezun olma durumlarına göre yeni polis alımı ilanları yayımlanmaktadır. 13 bin polis alımına yönelik bir duyuru yapıldığında İşin Olsa ekibi olarak sizlere gerekli bilgileri aktaracağız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:28
YORUM EKLE