POMEM 10 bin polis alımı için eylül ayı işaret ediliyor

POMEM geçtiğimiz hafta yaptığı bir duyuruyla başkomiser olmak isteyen meslek mensuplarına yönelik başkomiserlik sınavının son başvurularının 6 Mayıs'a kadar yapılmasını istemişti. Ön başvurular tamamlandı ve 3 bin kadın polis alımının ardından başkomiserlik için de sürece başlandı. 10 bin polis alımı içinse Eylül ayına dikkat çekiliyor.

POMEM 10 bin polis alımı için eylül ayı işaret ediliyor

EGM, Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruda başkomiserlik sınavına girmek isteyen meslek mensuplarının en geç 6 Mayıs 2019'a kadar ön başvurularını tamamlamış olması istenmişti. Bu süreçte 3 bin kadın polis alımı için de gerekli işlemler tamamlanmış ve adaylar sonuçların açıklanmasını beklemeye başlamıştı.

Konuyla ilgili en çok merak edilen şeyse alınacağı açıklanan 10 bin polis memuru alımlarının ne zaman yapılacağı ve bu süreçle ilgili diğer detaylar.

10 BİN POLİS MEMURU ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına göre önümüzdeki günlerde 10 bin polis memuru alımı için duyuru yayınlanacak. Soylu'nun açıklaması şu şekilde "Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız. Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var."

10 bin polis memuru alımının Eylül ayı içerisinde yapılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 3 yıl Önce

Dünyanın en güzel mesleği polislik