Polis Alımı Yaş Şartı ve Boy Şartı Esnetilecek mi, Bakan Soylu Açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı yaş şartı esnetilecek mi? yaş 32 olacak mı? Fiziki şartlarda ise boy şartının esnetilmesi söz konusu olacak mı işte gelen soru üzerine verilen cevaplar..

Polis Alımı Yaş Şartı ve Boy Şartı Esnetilecek mi,  Bakan Soylu Açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı yaş şartı ile fiziki şartlar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu Gazeteci Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın konuğu oldu. Gelen soruları da cevaplayan Bakan Süleyman Soylu polis alımına başvuru yapacak olan adayların özellikle yaş şartının esnetilmesi konusundaki taleplerinin mümkün olmayacağını ifade etti. Polis alımının sürecinin uzamasına neden olacağını şimdilik fiziki şartların esnetilmesinin de mümkün olmadığını belirtti. 

YAPILAN AÇIKLAMA;

Polislik yaşı değişecek mi? “Polis olmaya gönüllü çok gönüllü ve insanımız var. Bu sefer biz alımları bir yılda bitirebiliyoruz. Hemen ihtiyacımız var. Her şartın alınması ve şartın açılması o kadar da ha insanın başvuru yapmasına neden olduğunu ifade etti. Boy şartının değişmesi şimdilik mümkün değil.” dedi.

Polis Meslek Yüksek Okulu 18. mezuniyet döneminin yapılmasına ilişkin gelen soru üzerine ise koronavirüs nedeniyle ertelediğini, bu süreçten sonra yapılacağını açıkladı. Ayrıca polis memurları jandarmada görevli uzman erbaş askeri personelin 3600 ek gösterge sözünü hatırlatarak verdiğimiz sözü gerçekleştireceğiz değerlendirmesini yaptı.

Kadın polis memuru kadrosunda Avrupa'nın ortalamasında olduğumuzu ifade eden Bakan Soylu yeni alımlarda 2000-2500 kişilik kadın polis alımı gerçekleştirileceğini müjdesini verdi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihangir tekin
Cihangir tekin - 3 yıl Önce

Fetöcüler yüzünden kazandığımız bütün sınavlarda elendik .halada yaş sınırı koyuyorlar.yas olmuş 33 4yıl üniversite bitir .bir bekçiliği bile cok gördüler.

adsiz
adsiz - 3 yıl Önce

ona yok buna yok kendi adamlarınıza gelince yaşın sınırı yok vatandaşa gelince var.ulkede yaşı 30 un üstünde binlerce umudunu yitirmiş işsiz insan var ne olur yani bu adamlara umut olsanız sizin Allahınız varmı be..

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Yaş esnetilmesini bekleye bekleye 32 oldu ben ve ailem yeğenlerim dahil enaz 20 oy kaybettiniz bende verirsem verdirirsem bilmem ne olim tek hayalim polislikti 2 yıllıktan dgs le açıktan 4 yıllık bitirene kadar anlım çatladı sırf polis olim diye.20 oy hariç herkese arkadaş dost çevreme verdirirsem enaz 100 kişiye verdirmem bak gör.arkadaşlarıma bile hatırım için diyerek bir sürü kişi akparti için oy kullandırttım.valla esnetilmesse 33 35 şe başka partiye verdiririm kendim dahil.

Dişi kurt
Dişi kurt - 13 ay Önce

Allah aşkına BOY DÜŞSÜN lütfen...????