Polis Akademisinden 25. Dönem POMEM Özel Harekat ve PAEM Duyurusu

31 Ağustos tarihli Resmi Gazetede yayımlanan karar ile 2 bin 500 polis alımı yapılacağı belirtilmişti.İlgili alım ilanı aynı gün içinde polis akademisi resmi internet sitesinde yayımlandı.

Polis Akademisinden 25. Dönem POMEM Özel Harekat ve PAEM Duyurusu

Geçtiğimiz günlerde 31 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan karar çerçevesinde toplamda 2 bin 500 polis alımı gerçekleşeceği bunlardan iki binin tanesinin komiser yardımcısı, 500 tanesinin de PÖH ve komiser yardımcılığı alımına yönelik olduğu açıklanmıştı. İlgili kararda yer alan bilgilerde Polis Akademisi tarafından ilanların en kısa sürede yayınlanacağı yer almakta olup bu kapsamda dün kurum tarafından resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama geldi. İlgili açıklama detayları ise şu şekilde yer aldı.

Yetiştirilmek Üzere PÖH Alımı Yapılacak

Dün Polis Akademisi internet sitesinde yer alan açıklamada “Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır.Önbaşvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesindenilan edilecektir.” ifadelerine yer verilmiştir.

1800 Erkek ve 200 Kadın 2000 Komiser Yardımcısı Alınacak

Polis Akademisi internet sitesinde yer alan bir diğer açıklama ise “Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) alınacak öğrenci adaylarının 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 200’ü kadın, 1800’ü erkek olmak üzere toplam 2.000 (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacaktır.” İfadelerine yer verildi.

İlgili duyurulara ulaşmak için Polis Akademisi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden erişim sağlamak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 11:36
YORUM EKLE