Polis Akademisi Polis Alımından, 26. Dönem POMEM Açıklaması! Tarih Belli Oldu!

İçişleri Bakanlığı EGM, Polis Akademisi 26. Dönem POMEM eğitimleri planlaması tamamlandı. 27. dönem kadın ve erkek polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak ve başvuru şartları nedir?

Polis Akademisi Polis Alımından, 26. Dönem POMEM Açıklaması! Tarih Belli Oldu!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından son dakika POMEM açıklaması!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek olan polis memurlarının Öncelikle aday memurluk eğitimlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bu kapsamda 26. dönem POMEM alımı sonucunda mülakata kazanan adaylar için Polis Merkezi eğitim merkezlerinde adaylık eğitimleri başlayacak.

Polis akademisinin yaptığı açıklamaya göre 26. dönem POMEM öğrencilerinin Eğitim Merkezi müdürlüklerinde planlamaları 4 Ekim 2020 tarihinde başlayacak denildi.

27. DÖNEM POMEM ALIMI;

27. dönem POMEM alımları ne zaman yapılacak? 2020 yılında polis alımı sayısının 10 bine tamamlanması konusunda açıklamalar geldi. Yedek adaylar arasından kontenjan belirlemesi konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında; “bu durum sınavın hukuki yönünü sakata bineceğini” ifade ederek yedek adayların yeni ilanlar da öncelik sağlanması durumunun da olmayacağını ifade etmişti. Gözler İçişleri Bakanlığı tarafından yeni ilanların açıklanmasına çevrildi.

POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların başvuruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 2018 ya da 2019 Kamu Personeli Seçme sınavında P3 türünden 60 puan, 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunlarına yönelik olarak p93 puan 65 puan almak gerekmektedir. Yaş şartlarında ise 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Fiziki şartlarda erkek adayların 167 santim, kadın polis adaylarının 162 santimden uzun boylu olmaları istenilmektedir. Beden kitle indeksinin 18 ile 27 Aralığında olması adayların silah taşımaya engel herhangi bir hukuki ve sağlık engelinin olmaması  gerekmektedir. Türk Ceza Kanunu 53. maddesinde belirtilen suçlardan hüküm almamış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık şartlarını taşımak, alkol ve uyuşturucu nedeniyle tedavi görüyor olmamak ya da daha önce tedavi görmüş olmamak, güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu almak gerekmektedir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 12:46
YORUM EKLE