Polis Akademisi PAEM 2022 Yılı 1000 Komiser Yardımcısı Alımı Şartları?

Polis Akademisinden az önce gelmiş olan duyuruya göre Kadın Erkek 1000 komiser yardımcısı alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Polis Akademisi PAEM 2022 Yılı 1000 Komiser Yardımcısı Alımı Şartları?

Polis Akademisi Polis alımı hakkında yeni duyuru yayımladı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine 7. Dönem ilk amirlik eğitimi alımı kapsamında Komiser Yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Kadın erkek kontenjan dağılımını paylaşan Akademi başvuru kılavuzunu ve başvuru tarihlerihlerini henüz yayımlamadı. Ancak İşin Olsa ekibi olarak sizlerle 2022 yılı Komiser Yardımcısı Alımı başvuru şartlarını paylaşacağız.

BAŞVURULAR BAŞLADI! DETAYAR BURADA

1000 Komiser Yardımcısı Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 75 Kadın Komiser Yardımcısı Adayı,
  • 925 Erkek Komiser Yardımcısı Adayı,

Polis Akademisi 24 Mart Alım Duyurusu:

7. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ ALIM DUYURUSU

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 7. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi için Emniyet mensubu Polis Memurları arasından 75’i kadın, 925’i erkek aday olmak üzere komiser yardımcılığı adaylığına toplamda 1.000 öğrenci alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin süreç ve gerekli hususlar ilerleyen tarihlerde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.

Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

PAEM’e başvuru yapacak emniyet mensubu adaylarda aşağıdaki şartlar aranır:

  • En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,
  • Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,
  • Kısa veya uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece yükselmesi için açılan kurslara, yarışma sınavı veya seçmelerine girmeyi de önler,
  • Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak. PAEM’e başvuran emniyet mensubu adayların yukarıda belirtilen şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirilir.

Komiser Yardımcıxı Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Geçtiğimiz yıl ağustos ayında başlayan başvuru bu yıl daha erken başlayacak. Polis Akademisi Başkanlığı söz konusu duyurusunda başvuru tarihleri hakkında herhangi bir duyuru yapmadı ancak önümüzdeki günlerde başvuruların başlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 10:25
YORUM EKLE