Polis Akademisi Başkanlığı (PA) 24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları ve Tarihlerini Açıkladı

Polis Akademisi Başkanlığı (PA) tarafından yayımlanan duyuruda, 3 bin polis alımı başvuru şartları, tarihleri ve diğer detaylarına yönelik açıklamalar gerçekleştirilerek; kamuoyuna başvurular için gerekli tüm bilgiler aktarıldı...

Polis Akademisi Başkanlığı (PA) 24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları ve Tarihlerini Açıkladı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, geçtiğimiz ay itibariyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdelenen güven masası projesi kapsamında alınacak kadın polislere yönelik başvuru şartlarına ve tarihlerine yer verildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu alımlarda sayının 2500 olacağını ifade etmiş ancak daha sonra bir vatandaş tarafından önlisans mezunu kadın polis adaylarının da başvuru yapmak istediğini söylemesi üzerine, önlisans düzeyinden de kadro açılmıştır. Önlisans mezunu kadın polis adaylarına yönelik kontenjanın da açılmasıyla beraber polis alım sayısı 3 bin kişi olarak kamuoyuna duyurulmuştur. Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı (PA) tarafından yapılan alım duyurusunun ardından, bugün itibariyle başvuru şartları ve tarihleri de duyuruldu.

BAŞVURU ŞARTLARI

24. Dönem POMEM alımlarında lisans mezunu 2500 kadın polis, önlisans mezunu 500 kadın polis olmak üzere toplamda 3 bin kişilik bir alım söz konusu olacaktır. Bu alımlara başvurularda önlisans mezunları için ilgili puan türünden en az 70 almış olmaları, lisans mezunları için ise en az 60 puan almış olmaları istenecektir. Başvuruda bulunabilmek için 30 yaşından gün almamış yani 01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak şartı aranacaktır. Adayların 162 cm' den kısa boylu olmamaları ve beden kitle indeksinin 18 - 27 arasında olması (18 dahil) istenmektedir. Adayların silah taşımaya ya da görev yapmaya yönelik hukuki bir engelinin bulunmaması gerekmekte, sağlık koşullarına uygun olması istenmektedir. 657 sayılı kanunda belirtilen şartları taşımaları, yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmaları istenmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar, 08-22 Nisan 2019 tarihleri arasında //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Başvurulara yönelik tüm bilgilendirmelere ilan kılavuzundan erişim sağlamak mümkündür. İlanla alakalı bilgilendirmeler ve duyurular Polis Akademisi Başkanlığı tarafından resmi web adresi üzerinden kamuoyuna ulaştırılacaktır.

Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

3000 KADIN POLİS ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA İLK SİZ ÖĞRENMEK VE İLANA YÖNELİK GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 09:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 4 yıl Önce

lisans 60 puanla alınırken önlisans 70 ile alınıyor. arada 10 puan var ki hiç de az değil. en azından 65 olabilir. neden fark bu kadar fazla ?

Cihaner yılmaz
Cihaner yılmaz - 4 yıl Önce

Lisans 60 puan olurken ön lisans neden 70 puan oluyor ilgililer bu adaletsizliği açıklamalıdır.

Gülşah
Gülşah - 4 yıl Önce

Kpss de yanlış doğruyu götürsün lisansta 60 alım olsun. Oh be ne ala ne memleket bu nasıl adalet..

Ayşe
Ayşe - 4 yıl Önce

69.300 nereye doğru ağlasam bıktım bütün işlerimin ters gitmesinden saçlarım bembeyaz oldu herkes eşit değil bu dünyada

eso
eso - 4 yıl Önce

önlisansı bu kadar zorlamayın lütfen bizler de en az lisanslar kadar hakediyoruz polisliği en azından 65 puan olsun