Polis Akademisi 2021 Yılı PMYO Duyurusu! 186 Polis Adayı Planlandı

Polis Akademisinden 2021 yılı PMYO alımlarına ilişkin duyuru paylaşıldı. 2500 Polis Alımı hakkında yapılan duyuru ile Giriş Sınavı 1. Yedek planlama sonuçları açıklandı.

Polis Akademisi 2021 Yılı PMYO Duyurusu! 186 Polis Adayı Planlandı

Polis Akademisi 2500 Polis Alımı hakkında duyuru yayımladı. Lise mezunları içerisinden TYT puanı alımı yapılan PMYO adayları için Giriş Sınavı yedek aday yerleştirme sonuçları açıklandı. 2021 - 2022 yılı eğitim öğretim dönemi için PMYO olarak asıl adaylar belli oldu. Bu kapsamda yedek adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine 186 Polis Adayı belrlendi. 176 sı Erkek ve 10 u Kadın adaylar içerisinden oluşmaktadır.

Adaylar sonuçlarımı Elektronik ortamda sorgulamaları gerekmektedir. Ayrıca bundan sonraki yapılacak yedek planlama adayları için Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresini takip edebilir veya aşağıdaki bağlantı üzerimdem takip edebilirsiniz.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE