PMYO Polis Alımı Bu Hafta Yayımlanacak Mı? 2020 Taban TYT Puanı Belli Oldu Mu?

Polis Akademisi Başkanlığından gelecek duyuru ile kadın erkek adaylardan Polis öğrencisi alınacak. Peki ilan ne zaman yayımlanır.?

PMYO Polis Alımı Bu Hafta Yayımlanacak Mı? 2020 Taban TYT Puanı Belli Oldu Mu?

Ağustos ayı içerisinde yayımlanması beklnen ilan henüz yayımlanmadı. Uzun süredir adaylar tarafından bekleniyordu. Bu yönde gözler Polis akademisinden gelecek duyuruya dikildi. Peki ilan ne zaman yayımlanır? TYT Taban puanı belli oldu mu? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

LİSE MEZUNU EN AZ 2500 POLİS ALIMI YAPILACAK

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanancak olan PMYO ilanı ile teşkilatta eğitim almak üzere en az 2500 polis adayı alımı yapılacak. Alımlar en az lise mezunu olan adaylar içerisinden yapılacak. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda yapılan alımları göz önünde bulundurursak 2250 Erkek aday alınacak. 250 kişi ise Kadın adaylar içerisinden yapılacak.

2020 YKS TYT TABAN PUANI KAÇ OLACAK? ADAYLARIN BEKLENTİSİ NEDİR?

2020 Yılı PMYO alımlarında adayardan geçtiğimiz ay yapılmış olan Yükseköğretim Kurumların Sınavı puanarından TYT puanı şartı aranacak. Taban TYT puanı hakkında herhangi bir açıklama Polis Akademisinden gelmedi. Ancak geçtiğimiz dönemlerde yapılmış olan PMYO alımlarında adaylardan 260 veya 250 puan şartları aranacak.

Bu kapsamda adayların beklentisi geçtiğimiz yıl olduğu gibi 250 puan dır.

İLAN HALA YAYIMLANDMADI

PMYO polis alımları için gözler Polis Akademisi Başkanığına dikldi. Uzun süredir ilan YKS Tercih sonuçları öncesinde yayımlanıyordu.. Bu yıl geciken ilan için duyuru geçtiğimiz hafta bekleniyordu. Adayların beklentisi boşa çıktı ve ilan gelmedi. Peki Bu hafta yayımlanacak mı? gibi soruya cevap verecek olursak; Hafta başında yayımlanması olası yüksek bir durumdur.

İLAN YAYIMLANDIĞINDA ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Aklım almıyor

Sevim
Sevim - 3 yıl Önce

Lütfen 240 olsun

Salih
Salih - 3 yıl Önce

Neyi bekliyorlarsa artık

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Acayip saç bir yorum lütfen 240 olsun isterse 1 puan olsun fark etmezki en yüksekten başlar adam 500 puanla basvurur ondan başlar ama bunun saglık raporu var spor testi var mülakatı var en önemlisi güvenlik soruşturması var yani 10binde 2500 e düşer seçenek 4de bir elenir puan burda son aşama gibi birsey 500 puanın olsun diyerleri olmadımı olmuyor

Erkan kartı
Erkan kartı - 3 yıl Önce

Sayın emniyet genel müdürüm bu süreçte sizinde bildiğiniz gibi pandemi sıkıntısından dolayı derslerdede bayağı sıkıntı yaşandı sizden birsefere mahsus baraj puanını 240 çekerseniz sevinirim