PA POMEM Duyuruları Yapıyor! 2020 PMYO Polis Alımı İlanı Gelecek mi?

Polis Akademisi Başkanlığı POMEM duyurularına devam ediyor. Peki 2020 yılı için PMYO Polis alımı hakkında gelişme var mı? Adayların merak ettikleri nedir?

PA POMEM Duyuruları Yapıyor! 2020 PMYO Polis Alımı İlanı Gelecek mi?

Polis Akademisi Başkanlığı 01 Ekim 2020 tarihi ile yayımladığı yeni POMEM duyurusuna göre 26. Dönem POMEM adaylarını ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Polis Akademisi Başkanlığından akşam saatlerinde gelen son dakika duyurusuna göre 26. Dönem POMEM öğrencileri için tarihi açıkladı.

POMEM duyuruları ardından PMYO alımını bekleyen adaylar için ilanın ne zaman yayımlanacağı konusu merak edildi. YKS girmiş ve TYT puanına sahip olan Lise Mezunu adaylar için polis alımı yapılacak. Bu yönde ilan bekleyen binlerce kişi ilanın ne zaman yayımlanacağını merak ediyor. İşin Olsa ekibi olarak sizlere POMEM duyuruları ve PMYO alımlarını bekleyen adaylar için bilgileri aktaracağız.

26. DÖNEM POMEM DUYURULARI GELİYOR!

Polis Akademisi Başkanlığı 30 Eylül ve 01 Ekim 2020 tarihlerinde POMEM adayları için beklenen duyuruları yaptı. 30 Eylül 2020 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre 26. Dönem POMEM Giriş Sınavı Planlama sonuçlarını açıkladı. Söz konusu duyuruya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: www.isinolsa.com/polis-alimlari/polis-akademisinden-pomem-duyurusu-geldi-giris-sinavi-planlama-sonuclari-h35673.html

01 EKİM SON DAKİKA DUYURUSU:

Bu akşam gelen duyuruya göre ise Polis Akademisi başkanlığı dün açıkladığı sonuçlara göre öğrencilerin planlandıkları okulda hazır olmaları için tarihi açıkladı. Bu kapsamda Akademi " Öğrenciler 6 Ekim Salı günü en geç saat 17:00 a kadar planlandıkları okulda hazır olacaklardır." şeklinde duyuru yayımladı.

2020 YILI PMYO ALIMLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçları adından tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından beklenen PMYO Polis Alımı duyurusu Polis Akademisi başkanlığından henüz gelmedi. İlan büyük bir heyecanla beklenmekte olup en çok ne zaman yayımlanacağı konusu merak edildi. Aynı zamanda Polis Akademisinden gelen POMEM duyuruları sonrasında adayların umutları beklenmedik şekilde yükseldi. Adaylar bir an önce PMYO ilanının yayımlanmasını talep etmektedirler.

LİSE MEZUNU TYT PUANI İLE ALIM YAPILACAK!

Akademiden gelecek PMYO duyurusu ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim almak üzere 2500 üzeri Polis Öğrenci adayı alımı yapılacak. Lise mezunlarından alım yapılacak olup adayların bu yönde 2020 yılında yapılan YKS den TYT puan türünden en az 250 TYT puanı almış olmaları gereklidir. Başvuru şartları ve diğer bilgiler hakkında detayı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: www.isinolsa.com/polis-alimlari/2020-yili-lise-mezunu-2500-polis-alimi-basliyor-pmyo-tyt-taban-h34356.html

YORUM EKLE