İçişleri Bakanlığı POMEM Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Binlerce adayın her yıl heyecanla beklediği Polis Alımı için Resmi Gazetede 23 Ocak 2021 tarihi ile yönetmelikte değişiklik yapıldı. Resmi yazı haberimizde.

İçişleri Bakanlığı POMEM Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Az önce gelen yönetmeliğe göre Polis Alımı için yönetmelikte değişiklik yapıldı. Binlerce Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adayların beklediği Polis alımı hakkında değişiklik Resmi Gazetede 23 Ocak 2012 tarihi ile yayımlandı. POMEM Giriş yönetmeliği hakkında adayları ilgilendiren maddeler ve değişiklikler şöyledir.

POMEM ALIMINDA DEĞİŞİKLİK!

Resmi Gazetede yayımlanan duyuru ile " Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişilik Yapılmasına Dair Yönetmelik " olarak yayımlanan duyuruya göre “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığına” olarak değiştitirildi.

İşte Resmi Gazet Yazısı:

MADDE 1 – 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 17 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığına” olarak değiştirilmiş, ikinci fıkrasında yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca” olarak değiştirilmiş ve aynı maddenin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca haklarında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde, bir defaya mahsus olmak üzere devlet hastanelerinden, devlet eğitim araştırma hastanelerinden veya devlet üniversite hastanelerinden alacakları ilişik kesilmesine sebep olan hastalık branşlarından sağlık durumunun düzeldiğini belirtir sağlık kurulu raporu ile Başkanlığa başvurması halinde, başvuru incelenmek üzere Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığına gönderilir. Şartları sağladığı bildirilenler, Başkanlıkça tekrar Sağlık Yönetmeliğine göre sağlık kurulu raporu aldırılmak üzere hastaneye sevk edilir. Yeniden aldırılan sağlık kurulu raporunun Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca adayın o anki mevcut sağlık durumuna göre Sağlık Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde incelenmesi sonucunda hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenlerin 8 inci maddedeki nitelikleri taşıyor olmaları halinde POMEM’lere planlamaları yapılır. Bu kişilerden, 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 11 inci maddesinde belirtilen devamsızlık süresini aşmamış olanlar eğitim-öğretime kaldığı yerden devam eder, eğitim-öğretimi tamamlayıp atanmaya hak kazanmış olanlar ise Personel Dairesi Başkanlığına bildirilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

28. Dönem POMEM Polis Alımı Yapılacak mı?

27. Dönem POMEM hakkında işlemler henüz devam ederken başvurusu kabul edilmeyen veya yeni ilana başvuru yapmak isteyen adaylar şimdiden 28. Dönem POMEM alımlarını merak etmeye başladılar. 28. Dönem POMEM Polis alımları yıl sonlarında yapılmaktadır. 28. Dönem POMEM hakkında İçişleri Bakanlığının henüz bir açıklaması bulunmuyor.

Polis alımı hakkında yapılacak yeni duyurulardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
negan
negan - 2 yıl Önce

? nice genç değerlerin vebalini aldınız. keşke şefaf olunabilse buna ne gerek var. yine feto türetecek bir yol açıyorsunuz gençlere... torpilli olan geçecek aç engelli kadrosu ne gerak var bunlara herkes görevini yapsın.

Ahmet yılmaz
Ahmet yılmaz - 2 yıl Önce

Tsk da caliş mak istiyorum 28 yaş cok özledim askerligi