İçişleri Bakanı Soylu, Yeni Polis Alımı ve Yedek Kontenjandan Alım Açıklaması!

26. dönem POMEM alımlarında 3 bin polis alımı yedekten alınacak mı? 27. dönem POMEM alımları ne zaman yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalar yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu, Yeni Polis Alımı ve Yedek Kontenjandan Alım Açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 26. dönem POMEM alımlarında ek kontenjandan polis alımı açıklaması yaptı. POMEM’de yeni personel istihdamına ilişkin açıklamalar geldi. Bakan Soylu Mamak Belediyesi'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan programa katıldı. Serdar Tuncer moderatörlüğündeki programda Bakan Soylu polis memuru adaylarının sorularını da cevaplandırdı.  26. dönem POMEM alımlarında 7.000 polis alımında yedek bulunan adaylara yönelik istihdamların yapılması şu anda uygun olmayacağını açıkladı. 3000 polis memurunun yedek kontenjan da alınması durumunda sınavın hukuki durumunun sakata gireceği yeni polis alımı ilanda da daha önceki sınavlardan yedek adayların alması durumda da aynı durum söz konusu olacağını açıkladı.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Polis memuru alımlarında; Başvuru şartları; T.C. vatandaşı olmak, eğitim düzeyinde ön lisans ya da Lisans mezunu olmak, Kamu Personel Seçme sınavlarından 2018 ve 2019 KPSS p93 puan türlerinden 60 ve 65 taban puan almak. Yaş şartında 18 yaşını tamamlamak, 30 yaşından gün almamış olmak fiziki şartlarda kadın adayların 162 erkekler için ise 167 santimden kısa boylu olmamak, Beden kitle endeksi yerinin 18/27 arasında olması gerekmektedir. Adayların sağlık şartları bakımından polis arama yönetmeliğindeki Batman koşulları taşımaları, silah taşımaya engel bir sağlık ya da hukuk engelin olmaması gerekmektedir. TCK 53ç maddesine göre birden suçlardan hüküm almamaları, kamu haklarından Mahrum olmamaları, daha önce polis eğitim kurumlarından çıkartılmış almış olmamaları güvenlik ve arşiv araştırma sonucunu olumlu olması, Alkol uyuşturucu madde kullanım nedeniyle tedavi görmüş ya da halen Tedavi görüyor olmamaları gerekmektedir.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE