EGM Lise Mezunu Polis Alım Tarihi ve Başvuru Şartları

EGM Lise Mezunu Polis Alımı yapacağını duyurdu.Emniyet Genel Müdürlüğünün ilanına ulaşabilirsiniz.Başvuru şartlarını ve başvuruların ne zaman olduğunun bilgisini bulabilirsiniz.

EGM Lise Mezunu Polis Alım Tarihi ve Başvuru Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafında 2019 yılı için PMYO için polis alımlarına geri sayım devam ederken 17. Dönem mezunlarını verdi. 2bin 402 aday Emniyet Müdürlüğü birimlerinde polis olarak görev yapacak. Birçok kişi tarafından merakla beklenen 2019 yılı polis alımı için ise alımların Eylül ayında olması planlanıyordu.

25. Dönem alımlarında POMEM alımlarına yakın bir tarihte PMYO alımlarının gerçekleştirileceği düşünülüyor. Gündemde yer alan açıklamalar doğrultusunda ise bu alımların Eylül 2019’dan önce yapılması bekleniyor.

PMYO için yapılacak alımlarda ise yine geçen dönem olduğu üzere 2 bin 500 kontenjana sahip olması ve bu adayların 2000’inin erkek ve 500’ünün kadın olması bekleniyor. Henüz netleşen bir açıklama olmasa da senede en az iki kere gerçekleştirilen alımların birbiri ile paralel olduğu biliyor. Peki PMYO’larına başvurmak isteyen adayların hangi şartları yerine getirmesi isteniyor. İşte başvuru şartları:

  • Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • En az lise ve dengi okullardan mezun olması,
  • ÖSYM üniversite giriş sınavı olan TYT sınavından 260.000 ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için 1.67 cm, kadın adaylar için ise 1.62 boyunda olmak,
  • Güvenlik soruşturması olumlu çıkmak,
  • Silah taşımaya ve silahlı görev yapmaya herhangi bir engeli bulunmamak şartlarını sağlaması gerekmektedir.

18 Temmuz YKS sınavının açıklanmasından sonra ise alım ilanının açıklanması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 4 yıl Önce

260.000 puan az artirilmali biraz