29. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Hakkında Önemli Duyuru!

Polis Akademisinden gelen duyuru ile POMEM Giriş sınavına katılacak adaylar için duyuru yapıldı.

29. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Hakkında Önemli Duyuru!

Polis Akademisi Polis alımı duyuruları devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayımlanmış olan duyuru ile Polis Akademisi bünyesine Kadın Erkek ve Ön Lisans ve Lisans mezunu 13 bin polis alımı yapacağını bildirmişti. KPSS puanına göre sonuçları duyuran Akademiden gelen son dakika duyurusuna göre POMEM Giriş sınavına katılacak adaylar için de duyuru yayımlandı. Söz konusu duyuruya göre Sınava katılacak adayların önemli bir adımı gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

188 Bin Başvurudan 103 Bin 472 Kişi Sınava Katılacak!

Daha çönce polis akademisi POMEM Giriş sınavına katılacak adayları açıklamıştı. Bu kapsamda 29. Dönem POMEM giriş sınavına 188 Bin 480 başvuru yapılmış olup bunlardan KPSS Puan sırasına göre yapılan değerlendirme ilse sadece 103 bin 472 kişi Giriş sınavına katılacaklardır.

POMEM Sınav Esasları Nelerdir?

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM Giriş Sınavları, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Mülakat Sınavı şeklinde yapılır. İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır.

29. Dönem POMEM Sınav Ücreti Yatırma Tarihi Belli Oldu!

Polis Akademisinden gelen son dakika duyurusu ile 29. Dönem POMEM giriş sınavına katılacak adaylar için sınav ücreti ile birlikte tarihler belli oldu. Yapılan açıklamaya göre en geç 12 Aralık 2022 tarihine kadar yatırılması gereklidir.

29. Dönem Pomem Giriş Sınavına Katılacak Adaylar için Önemli Duyuru

29. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adayların 345.00 TL (üç yüz kırk beş) olan sınav başvuru ücretini, Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “29. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırabilecekleri son tarih 12 Aralık 2022 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır.

Belirlenen tarihler arasında sınav başvuru ücretini yatırmayan adaylar sınav aşamalarına katılamayacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE