27. Dönem POMEM Polis Alımı 2021 Yılında mı Yapılacak? KPSS Şartı Nedir?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 27. Dönem POMEM alımı ilanı ne zaman açıklanacak? 2020 yılında polis alımı yapılacak mı son olarak POMEM alımı 2021 yılına kalabilir mi?

27. Dönem POMEM Polis Alımı 2021 Yılında mı Yapılacak? KPSS Şartı Nedir?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 81 il genelindeki personel ihtiyacının giderilmesine yönelik olarak yeni ilanlar bekleniyor. Bu ilanlardan bir tanesi de 27. Dönem POMEM alımı başvuruları ne zaman yapılacağı konusudur. Polis olmak isteyen on binlerce aday Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Bu konudaki gelişmeleri okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz.

Ne kadar kadro açıklanacak? 26. dönem pomem alımlarının tamamlanmasının ardından yedek planlamasıyla birlikte eğitimler devam edecek. Kadro sayısı merak edilmektedir. Beklenen alımda 10 bin kadro açıklanması beklenmektedir. 

2021 yılında POMEM Alımı Olur mu?

Kasım ve Aralık ayında İçişleri Bakanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçisi ilanı ile Polis Memuru kadrosunda yeni ilanlar açıklayabilir. 2021 yılına kalmadan ilanlar açıklanması beklenmektedir. Bütçe yılı tamamlanmadan 2020 yılı için ayrılan kadrolarda istihdamlar için başvuru alınması bekleniyor. Bu alımlarda Pomem için Kamu Kişi Seçme Sınavı Puanı baz sonuç başvuru alınacak. Bu sebeple Önlisans mezunu adayların KPSS sonuçları açıklanmasının ardından ilanların beklenmektedir.

KPSS şartı nedir? Önlisans adaylar için 65, Lisans mezunu adaylar için ise 60 ve üzeri puan almak gerekmektedir. İki yıllık meslek yüksek okullarından mezun olan adaylar için 2020 yılı puanları baz alınacak. Lisans mezunu adaylar için P3 puan türünden 2019 ve 2020 puanı olanlar başvuru yapabilecekler.

Polis alımı İlanı Açıklandığında anında öğrenmek için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Komiser Bey
Komiser Bey - 2 yıl Önce

Paem alımı hakkında da bilgi almak istiyoruz

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Yeni alimlarda torpil olacak mi

Sümeyye Yalçın
Sümeyye Yalçın - 2 yıl Önce

Yahuu bune biçim şeye yaa ben beyin kanaması geçirfim sınava giremedim ee~ el insaf yahu* ön lisans kpss 2018 puanı geçerli olsun

Ramazan gönen
Ramazan gönen - 2 yıl Önce

İnşAllah bekçi alımı olucak 2020 de ve polis öz3l hareket alımında brkliypruz, YAŞ ŞARTI 33 OLSUN SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ BİZLERİN SESİNİ DUYUN İNŞALLAH

çınar
çınar - 2 yıl Önce

sayın bakanım cumhur başkanım Allah rızasi için şu kısmı renk körlüğünü kaldırın lütfen lütfen

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Lise mezunu pöh alımı olacak mı yine acaba