27. Dönem POMEM 8 Bin Polis Alımı Başlıyor! KPSS ve Polislik Yaş Şartı Kaç?

Emniyet Genel Müdürlüğü 27. Dönem POMEM polis alımı başvuru süreci başlıyor. Kimler Başvuru yapabilecek? Kontenjan dağılımı ve özel nitelikler nedir?

27. Dönem POMEM 8 Bin Polis Alımı Başlıyor! KPSS ve Polislik Yaş Şartı Kaç?

2020 ylı Polis alımı için başvuru süreci başlıyor. Adayların uzun süredir beklediği duyuru geçtiğimiz hafta Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulmuştu. Tüm detaylar açıklandı. 27 . Dönem POMEM kapsamında yapılacak Polis Alımı için bu haberimizde sizlere Başvuru genel ve özel şartları, Başvuru süreci ve diğer bilgileri aktaracağız.

Merak edenler için daha önceden hazılardımı haberimiz olan POMEM Nedir? haberini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: POMEM Nedir? Kadın Erkek Polis Olma Şartları, Eğitim ve Sınav Süreci

27. Dönem POMEM Kadın Erkek Kontenjan Dağılımı:

Polis Akademisi Başkanlığı 2020 yılı kapsamında 2021 Eğitim yılı için Kadın Erkek adaylar içerisinden Lisans Mezunu Polis Alımı ve Ön Lisans Mezunu Polis Alımı yapılacak. Buna göre;

Ön Lisans Mezunu: 1360 Erkek ve 240 Kadın olmak üzere 1600 Polis alınacak.

Lisans Mezunu: 5440 Erkek ve 960 Kadın olmak üzere 7400 Polis alınacak.

Buna göre toplamda 8 bin Polis Alımı yapılacaktır.

KPSS Şartı Belli Oldu!

Adayların merak ettiği konularda biriside KPSS şartı olmuştu. Bu yönde Polis Akademisi Başkanlığından gelen ilan ile Lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekir.

Ön Lisans mezunları için ise 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şarttır.

Yaş Şartı Belli Oldu!

Polislik yaş sınırında adayların en çok merak ettiği konulardan biriside yaş şartıdır. Adayların en çok yaş şartının esnetilmesini bekliyordu. Ancak Polis akademisinden gelen açıklama ile 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) gereklidir.

Başvuru Süreci Başlıyor!

Adaylar başvurularını yapmak için sabırsızlıkla bekliyor. 27. Dönem POMEM alımları için  başvurular 08 Aralık 2020 tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2002 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvurular sadece https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

Başvuru Ücretine Dikkat!

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 150.00 TL  08 Aralık 2020 saat 09:00’dan 21 Aralık 2020 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “27. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.

Başvurular başladığında anında haberdar olmak için  İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Lisans mezunu için yaş sınırı 33 olsun

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Kac senedir millet yastan dolayi feto magduru..simdide herkes torpille adamini aliyor.86.87.88.89 dogumlular magdur.31 aralik ibaresi.Yas sarti Ancak yeni İçişleri Bakanı seçilirse sesimizi duyar.Ben ümidimi kestim.Zaten torpil var heryerde..3 yldr sesimizi duyan yok.Umudumuz.2023 secimlerinde

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Yas sınırı 35 olsun lisans mezunu

Demir leydi
Demir leydi - 3 yıl Önce

90 lıların hakini yediniz bu çok büyük bir haksizlik

Hakki
Hakki - 3 yıl Önce

Yas sınırı 35 lütfen değiştirin bizlerde başvuru yapalım bekliyoruz

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

25 35 yaş arasında lisans mezunları başvuru yapabilsin öncelik tanıyın lutfen

aziz niyaz
aziz niyaz - 3 yıl Önce

Bizi fetodan önce 5 ay için almadılar
Gulesci olduğum için özel harekata tercih ettik red etiler
Şimdi bakıyorum ayakta duramiyanlari aliyorlar

Cansu
Cansu - 2 yıl Önce

Yaş sınırı yükseltilsin 1990 doğumluyum ama kasım 20 1991 e yakın tarihim kaybediyorum lütfen biran önce yükseltilsin sınır