27. Dönem Polis Alımı Hangi Durumlarda Başvuru Geçersiz Sayılır?

Polis Akademisi Başkanlığı 27. Dönem POMEM kapsamında başvuruları almaya başladı. On binlerce aday başvuru yapacak. Peki adayların dikkat etmesi gerekenler nedir?

27. Dönem Polis Alımı Hangi Durumlarda Başvuru Geçersiz Sayılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 27. Dönem POMEM Polis alımı için başvuru süreci Bugün 08 Aralık 2020 itibari ile başladı. Adaylar başvurularını bazı koşullarda ve belirli yollarda yapacak. En geç 21 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak. Ön Lisans ve Lisans mezunlarının başvuru yapabileceği polis alımı için adaylardan KPSS puanı şartı aranacak.

8 Bin kişilik kadro için Polis Akademisi Lisans Mezunu 6400 ve Ön Lisans mezunu 1600 polis alınacak. Bu yönde Lisans mezunu 5440 Erkek ve 960 Kadın alınacak. Ön Lisans mezunu için 1360 Erkek ve 240 Kadın Polis Alımı yapılacak.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Polis Akademisine başvurular 8-21 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını en geç son başvuru tarihi saat 23.59’e kadar https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

Başvuru Ücretine Dikkat!

Polis alımına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen 150 TL'lik başvuru ücretini yatırmış olmaları gerekmektedir. Başvuru ücreti başvuru tarihleri içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “27. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.

Başvuru ücreti Ön Başvuru işlemi öncesi yatırılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU YAPMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT EDİN!

Adaylar başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden aşağıdaki adımlara dikkat etmeleri gereklidir. Ağıdaki adımlara uygun olmayan adayların başvurular sayılmayacaktır.

  • Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da yapamayan,
  • Ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,
  • Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan,
  • Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran,
  • Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir,

DEĞERLENDİRME VE SEÇME SINAV AŞAMALARI:

  • Sınav Merkezlerine Şahsen Başvuru Evrak Teslim
  • Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı
  • Ön Sağlık Kontrolü,
  • Fiziki Yeterlilik Sınavı,
  • Mülakat Sınavı

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Lisans mezunuyum işsiz kalmaktansa başvurayım polis olayım

Emre Aydın
Emre Aydın - 2 yıl Önce

Adam polisliği beğenmiyor heralde işsiz kalmaktansa polis olayım bari diyor (sanki her başvuru yapan polis olabiliyormuş gibi)