26. Dönem POMEM Polis Alımında Son Saatler! Evrak Teslim ve Seçme Sınavı

26. Dönem POMEM polis alımında seçme sınavı, sınav merkezlerine şahsen evrak teslimi ve aşamaları hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

26. Dönem POMEM Polis Alımında Son Saatler! Evrak Teslim ve Seçme Sınavı

Her yıl yapılan polis alımları için 2019 yılı 26. Dönem POMEM kapsamında 7 bin polis alımı için başvuru sürecinde son saatlere girildi. 7 Bin Polis alımı için başvur uyapan adayların en çok mera kettiği konulardan birisi de şahsen başvuru , evrak teslimi tarihi ve seçme sınavı tarihleridir.

Ancak henüz başvuru yapmamış olan adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacğaız.

7 BİN POLİS ALINACAK!

2019 yılı 26. Dönem POMEM kapsamında kadın erkek olmak üzere 7 bin polis alımı yapılıyor. Bu kapsamda alımlar Ön Lisanns mezunları için ve lisans mezunları için geçerlidir. Ayrıca adaylardan KPSS puanı şartı da aranacak olup, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranır.

Söz konusu polis alım ilanı için başvuru süreci 14 Ekim 2019 tarihinde başlamış olup 25 Ekim 2019 tarihinde sona ermektedir. Adaylar başvuru yaptıktdna sonra başvuru ücreti olan 130 TL'yi Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “26. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatrımaları gerekmektedir.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Polis alım ilanına başvuru yapmış olan adayların en çok merak ettiği konulardan birisi olan başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı oluo. Bu yönde Polis Akademisi Başkanlığı başvuru sonuçları hakkıdna herhangi bir açıklamada bulunmadı ancak en kısa sürece Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacaktır. Başvuru sonuçları açıklandığında anında bildirim almak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

ŞAHSEN BAŞVURU - EVRAK TESLİM İLE ADAY DEĞERLENDİRME VE SEÇME SINAVI:

Adayların internet üzerinden https://www.pa.edu.tr adresli resmi internet sayfasında yukarıda belirtilen tarihler arasında ön başvurularını yaptıktan sonra Şahsen Başvuru-Evrak Teslimi ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınav tarihleri daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr internet sayfasından ilan edilecektir. Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası olan ww.pa.edu.tr adresinden öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların ikamet illerine göre belirlenecek sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Dolayısıyla adayların ön müracaatı sırasındaki MERNİS kayıtlarındaki ikamet adresleri dikkate alınarak sınav merkezlerine planlamaları yapılacaktır. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

UYARI: Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezlerine adayların alımı sırasında yanlarında cep telefonu, ses görüntü kayıt cihazı veya değişik benzeri hiçbir elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SONRAKİ İŞLEMLER:

Şahsen başvuru ve değerlendirmeler tamamlandıktan sonra adaylara Ön Sağlık Kontrolü, Fiziki yeterlilik Sınavı, Mülakat sınavları yapılacak. Mülakat sınavı aşağıdaki konularda yapılacak.

  • Konu hakkında bilgi düzeyi,
  • Kendisinden istenileni kavrama,
  • Özgüveni,
  • İfade etme yeteneği,
  • Beden dilini kullanma becerisi

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 23:49
YORUM EKLE