25. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Bekleniyor

25. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 13 bin polis alımı yapılması beklenmektedir.

25. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Bekleniyor

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 24. dönem POMEM ile 13 bin polis alımı yapması bekleniyordu ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile Türkiye geneli tüm polis karakollarına güven masalarının kurulacağı ve buralarda görevlendirilmek üzere kadın polis alımı yapılacağı açıklaması üzeirne 24. dönem POMEM ilanı 3 bin kadın polis alımı olarak geçtiğimiz günlerde yayımlandı ve başvurular başladı. Şimdi gözler 25. dönem POMEM 13 bin polis alımına çevrildi.

25. DÖNEM POMEM İLANI BEKLENİYOR

24. dönem POMEM ilanı kadın polis alımına yönelik yapıldı ve polis olmak isteyen çok sayıda aday şimdi gözlerini 25 dönem POMEM'e çevirdi. Bu alımda 13 bin kişilik aday alımı yapılması beklenmekte olup alımların tamamının erkek adaylar için mi yapılacağı yoksa yine kadın adaylara da kontenjan verilip verilmeyeceği bilinmiyor ancak 24. dönem POMEM güven masaları için yapıldığı için 13 bin kişilik polis alımında kadın adaylara da başvuru imkanının tanınması olası görünmektedir.

25. dönem POMEM ilanı ne zaman yayımlanacak resmi bir duyuru olmadığı için bilinmiyor ancak Nisan ile Mayıs ayları içerisinde yayımlanması beklenmektedir. Öyle ki Polis Akademisinde eğitim görmekte olan mevcut POMEM adayları hızlandırılmış eğitimler 2019 Ağustos tarihinde mezun olması beklenmektedir. Bu tarihten sonrada 25. dönem POMEM adaylarının eğitimlerinin başlacağı ön görülüyor.

25. DÖNEM POMEM Duyurusu geldiğinde anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirrek anında ilandan haberdar olabilirsiniz.Yada bizler isosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ekrem
ekrem - 4 yıl Önce

POMEM'lerde yaş şartının esnetilmesi gayet mantıklı olacaktır bu ülkeye polis lazım asayişi sağlamak açısından önemli ve şart.

Dilan
Dilan - 4 yıl Önce

Şu KPSS önlisans ve lisans puanı düşürülsün artık o kadar genç mağdur var yeter artık duyun sesimizi !!

bahar aydın
bahar aydın - 4 yıl Önce

Allah aşkına yaş şartı 32 35 olsun seneye kpss yi beklicem bu kezde yaşlar geçiyor ya da 25.dönem de mezuniyet olsun kpss şartı aranmasın 2 yılda bir kpss beklerken yaş geçiyor ama

Fıratt
Fıratt - 4 yıl Önce

Önlisans kpss puanı düşürülsün

remzi
remzi - 4 yıl Önce

yaş 32.35 olsun

Öznur
Öznur - 4 yıl Önce

KPSS ön lisans iki yılda bir sınavı oluyor bazı haklarımız geçiyor bu adaletmi onun için ön lisans KPSS puanı düşürülsun 60 bizim Suçumuz ney eşitlik sağlansın istiyoruz

Dur burda adalet var
Dur burda adalet var - 4 yıl Önce

23 dönem şartlarının olmasını istemekteyiz çünkü kpss çalışan ve emek vereni almalıdırlar

kazankazan
kazankazan - 4 yıl Önce

o kadar yedek kazanan ............ yeniden sınav