25. Dönem 10 Bin POMEM Alımı Ertelendi Mi?

Eylülde yapılacak olan 10 bin polis alım ilanının gelmemesi adayları meraklandırdı.10 Bin polis alımı Eylül ayında olacak mı ? Detaylar haberimizdedir.

25. Dönem 10 Bin POMEM Alımı Ertelendi Mi?

2019 yılı itibari ile adaylar tarafından en çok beklenen haberlerden biri de Bakan Soylu tarafından da açıklanan POMEM kapsamında alınacak olan 10 bin polis ilanıdır. Adayların meraklı bekleyişleri sürerken geçtiğimiz günlerde ilk olarak Resmi Gazete’de ve daha sonra da Polis Akademisi resmi internet sitesinde 500 kadın Polis Özel Harekat (PÖH) ve 2 bin 500 komiser yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. İki alım için de henüz ilan yayınlanmamış olup adayların ilana yönelik bekleyişleri ise devam etmektedir.

Bakan Soylu Alımda Eylül Ayını İşaret Etmişti

Geçtiğimiz aylarda 10 bin polis alımının müjdesini Bakan Soylu vermiş olup bu kapsamda “"Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımımızda da ne kadar alacağımızı belirtmiştik" şeklindeki açıklaması ile hem POMEM 10 bin polis alımını hem de bekçi alımı ile müjdeyi vermişti. Fakat Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilecek olan yeni alımın sadece komiser yardımcı ve PÖH alımı olduğu açıklandı. Bu noktada Eylül ayında 10 bin polis alımı ilanının yayınlanması ise öncelikli olarak PÖH ve komiser yardımcılığı alımı yapılacağı için muhtemel görünmemektedir.

Yeni İlan Eylül’den Sonra Yayınlanabilir

Polis Akademisi POMEM tarafından yapılacak 25. Dönem 10 bin polis alımı ilanının yayınlanmasından önce 24. Dönem POMEM 3 bin polis alımı mülakat sonuçlarının açıklanması ve daha sonra ise PÖH ve komiser yardımcılığı sınavlarında belirli bir aşama kaydedilmesi beklenmektedir. Bu ilerlemelerden sonra ise 10 bin polis alımına yönelik bir ilanın yayınlanmasına muhtemel olarak bakılıyor. Bu sebeple de ilanının ya da alım ilanın Ekim ile kasım ayları arasında ilan edilmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugba
Tugba - 3 yıl Önce

Komiser yardımcılığına başvuru yaparken lütfen bosanma aşamasında olanlarda kabul edilsin bazı kadınlar biryerlere gelip cocuklarina gelecek hazırlamak istiyorlar

berna
berna - 3 yıl Önce

bence 2020 yılı şubat-mart ayına kaldı bu polis alımı

Black angels
Black angels - 3 yıl Önce

Son zamanlarda 10 bin akımla ilgili gördüğüm en olumlu haber.

Mrt mrt
Mrt mrt - 3 yıl Önce

Bence önlisansların puanlarını heder etmek icin ugrasiyolar.