24. Dönem POMEM Başvuru Ücreti Ne Kadar ? KPSS En az 60 Puan İle 3 Bin Kadın Polis Alımı

24. Dönem POMEM başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvurular 08 Nisan 2019 tarihi ile 22 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru Ücreti ve Şartlar Nedir? İşte detaylar.

24. Dönem POMEM Başvuru Ücreti Ne Kadar ? KPSS En az 60 Puan İle 3 Bin Kadın Polis Alımı

3 Bin kadın Polis alımı için başvurular başladı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından başvuru kılavuzu yayımlanarak tüm detaylar meydana geldi. Şimdi ise adaylar sınav ücretinin nereye yatırılacağını, ne kadar olduğunu ve merak etmeye başladılar. Bu yönde bizde işin olsa ekibi olarak sizlere detayları aktarıyoruz ve haberimizin devamında başvuru şartları, Başvuru tarihleri. Sınav ücreti ve diğer detaylar hakkında bilgi alabileceksiniz.

İLANIN DETAYLARI:

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatıyla hayata geçirilen “Güven Masası” uygulaması kapsamında başta Polis Merkezi Amirliklerinde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 ve Ön lisans mezunu 500 kadın Polis Memuru adayı alacak.

KPSS EN AZ 60 PUAN ŞARTI VAR!

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı başvuru kılavuzuna göre adayları KPSS puan durumuna göre değerlendirecek. Bu yönde adaylardan Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı arayacak. Ön Lisans mezunlarından ise, 2018 yılında yapılan KPSS den P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı arayacak.

Ayrıca Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için Lisans mezunlarından KPSS den 48 ve Ön Lisans mezunlarından KPSSP93 puan türünden en az 56 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR OLDU!

2. Dönem POMEM 3 bin kadın polis alımı için Başvuru ücreti 130 tl olarak belirtildi. Adaylar sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz) 08 Nisan 2019 saat 09:00’dan 22 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “24. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.

Başvuru ücreti, sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından yatırılabilecektir. Bunun dışında yatırılacak başvuru ücreti geçersiz sayılacaktır.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için sınav başvuru ücreti alınmayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylara yukarıda KPSS şartının bilgilerini vermiştik. Bunun dışında adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, Sİlah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Ön lisans veya lisans mezunu olmak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, En az 162 cm boyunda olmak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Alkol uyuşturucu veya benzeri uyarıcı madde den tedavi görmemiş veya görmüyor olmak ve başvuru tarihi itibari ile herhangi bir saiyasi parti üyeliği bulunmamak gibi şartlar aranacak.

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMA:

Başvurular tamamlandığında başvuru sonuçlarından haberdar olabilmek için İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI telefonunuza indirerek veya bizleri sosyal medya üzerinden takip ederek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 13:09
YORUM EKLE