24. dönem POMEM alımı parkurun detaylı analizi

24'üncü dönem POMEM için 3 bin kadın alımı yapılacağı duyurulmuştu. Alım başvuruları tamamlandı ve mülakat yerleriyle sınav yerinin açıklanması bekleniyor. Kısa süre içerisinde bu açıklamaların da yapılmasının ardından adaylar sınav ve parkur hazırlıklarına da başlayacak.

24. dönem POMEM alımı parkurun detaylı analizi

8-22 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapan 24'üncü dönem POMEM adayları için parkur ve sınav tarihi gittikçe yaklaşıyor. Gelecek hafta içerisinde parkur ve mülakat yeri gibi çeşitli detayların da açıklanması beklenirken adayların parkurla ilgili bilmesi gereken bazı detayları irdelemek yararlı olacaktır.

POMEM PARKURU NASIL

POMEM alımlarında fiziki yeterliliği ölçmek için kurulacak ve adayların değerlendirilmeye alınacağı parkur ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde: 

"Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.

Fiziki Yeterlilik Sınavında adayın süresinin takibi, fiziki yeterlilik sınavı komisyonu ve sınava katılan aday tarafından görülebilecek nitelikteki dijital fotoselli süreölçer ile yapılacaktır. Dijital fotosel cihazının başlama ve bitiş kısmındaki fotoseller arasındaki mesafe en az (3) üç metre genişlikte olacaktır.

ADAYLAR NE YAPACAK?

Öncelikle adaylara gruplar halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında veya sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik sınav komisyonu sorumlu değildir. Daha sonra komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner."

PARKUR NASIL GÖRÜNÜYOR?

Parkur geçtiğimiz yıl şu şekilde görünüyordu:

PA tarafından yayınlanan dokümanın tam metni şu şekildedir:

Aşağıdaki resmi tam boyutlu görmek için şu bağlantıya tıklayın: https://www.isinolsa.com/images/upload/www.pa.edu.tr_23-donem-pomem-giris-sinavic2a0fiziki-yeterlilik-sinav-talimatic2a0ve-parkuru-duyurular.html_1.png

Polis alımı bağlantısını tıklayarak polis alımları hakkında yaşanan son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:11
YORUM EKLE