2023 Yılı 30. Dönem POMEM 10 Bin 600 Polis Alımı İlanı - Kontenjan ve KPSS Şartı P93 ve P3

Polis alımı müjdesi geldi. Lisans ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 10 bin 600 polis alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı ve şartları açıklandı.

2023 Yılı 30. Dönem POMEM 10 Bin 600 Polis Alımı İlanı - Kontenjan ve KPSS Şartı P93 ve P3

Polis Alımı yapılacak. 2023 yılı Polis alımları için heyecanlı bekleyş başladı. Daha önce Kasım aylarında yapılan Polis alımı için Bu yıl erken ilana çıkması bekleniyor. 30. Dönem POMEM kapsamında yapılacak Polis Alımı için detayları en doğru şekilde İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

30. Dönem 10 Bin 600 Polis Alımı Yapılacak!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan polis alımları için müjde geldi. Son dakika duyurusuna göre polis akademisi resmi Twitter hesabı üzerinden kontenjan dağılımı ve başvuru detayları geldi.

POMEM POLİS ALIMINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA! TIKLA SENDE KATIL

Polis Alımı Açıklaması Nedir?

Polis Akademisi başkanlığından gelmiş olan duyuru ile Polis alımı açıklaması geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama geldi.

Kontenjan Dağılımı Açıklandı

Polis Akademisi Polis Meslek Eğitim Merkezlerine;

  • 8.480 lisans (6.900 erkek ve 1.580kadın),
  • 2.120 önlisans (1.700 erkek ve 420 kadın),

olmak üzere toplam 10.600 öğrenci alımı yapılacaktır.

Resmi Gazete 10 bin Polis Alımı Duyurusu: https://www.isinolsa.com/polis-alimi/egm-2023-yili-10-bin-polis-alimi-ilan-ve-sartlari-merkez-tasra-h43794.html

İLAN BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU. TIKLA SENDE KATIL

30. Dönem POMEM Başvuru Şartları Nedir?

POMEM polis alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından EGM belirttiği sağlık şartlarını sağlıyor olmak,  Silah taşımasına veya Silahlı görev yapmasına engel bir durumu olmamak, Alkol Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı sebebi ile tedavi görmemiş olmak,  Herhangi bir siyasi parti üyeliği olmamak" gibi şartlar arancak.

POMEM Alımı Özel Şartları:

KPSS Şartı Nedir?

POMEM alımlarında adaylardan KPSS Şartıda aanacaktır. 2022 yılı KPSS Puanı kullanılacağını Bakan Soylu açıkladı. Buna göre POMEM alımlarında özel olarak, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 65 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı nedir?

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

Eğitim Detayı Nedir?

Öte yandan Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

30. Dönem POMEM Ne Zaman?

İçişleri Bakanı Süleyman soylu yaptığı açıklama ile ilanın yayımlanacağı açıklandı. İlan Bu hafta açıklanması bekleniyor.

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2023, 22:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülal
Zülal - 1 ay Önce

Pomem alımlarında yaş şartının değişmesini istiyoruz 35 yaş istiyoruz

Sultan Akkaya
Sultan Akkaya - 1 ay Önce

1200 lisans kadın ne ya hiçbir dönem lisans kadının hakkı bu dönem kadar yenilmedi kontenjan arttırılsin istiyoruz