2020'de 3 Bin Kadın Polis Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları

Polis alımı adaylarına müjdeli haber geldi. POMEM, PMYO, PAEM alımlarında kadın adayların istihdamına yönelik yeni açıklamalar geldi. 27. dönem POMEM alımı ne zaman yapılacak? Kadın polis alımı müjdesi detayları neler?

2020'de 3 Bin Kadın Polis Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları

2020'de 3000 kadın polis alımı yapılacak!

İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı birimlerde görevlendirmek üzere kadın polis anılarını yapılacağını ifade etti. yapılan açıklamalarda Türkiye'de bayan polis memuru sayısının Avrupa'dan ortalamalarından daha az olduğunu, 2000 ya da 3000 kadın polis alımı yapılacağını ifade etti. Bunu yeni tahsis edecek kadroda bağlı olduğu açıklandı. POMEM, PMYO alımlarında açıklanacak olan ilanda yüzde onluk kadın kontenjanı ayrılacağını, kalan kısım ise erkek polis memurlarından alınacağını müjdesini verdi. Peki polis alımı başvuru şartları nedir?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İçişleri Genel Müdürlüğü polis meslek eğitim merkezlerinde yeni eğitimleri alınacak olan polis memuru alımlarında gerekli olan başvuru şartlar şu şekildedir. Adayların 2018 ya da 2019 KPSS sınavlarına girmiş olmaları ve P3 puan türünden 60 ve p93 puan türünden 65 puana sahip olmaları gerekmektedir. Eğitim şartlarında önlisans ya da Lisans mezunu olmak gerekiyor. fiziki şartlarda kadınlar için 162 santim, erkekler için ise 167 santimden kısa boylu olmamaları, 18 ve 27 dahil olmak üzere vücut ve Beden kitle endeksinin belirtilen standartlarda olması gerekiyor. Adayların siyah taşımaya engel bir hukuki ya da sağlık engel olmaması, Emniyet Genel Müdürlüğünün polis alım yönetmeliğindeki sağlık şartlarını taşımak, TCK 53 maddede belirtilen suçlardan adayın kendisinin ya da evli eşinin bir yıl veya daha fazla hapis cezası almamış olmaları gerekmektedir. Güvenlik ve arşiv araştırmasının ılumlu olması, kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adayların askerlikle ilişiği olmaması, alkol ya da uyuşturucu madde nedeniyle tedavi edilmiş olmamak ya da halen tedavi altında olmamak gerekmektedir. İlana ait detaylar gelidiğind eanında öğrenmek için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 09:01
YORUM EKLE